Krosno
Krosno kiedyś nazywane było parva Cracovia, czyli “mały Kraków”. Nic dziwnego, miasto pełne jest pięknych zaułków, a jego architektura przywodzi na myśl krakowskie Stare Miasto.
Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu
Maria Konopnicka to jedna z najbardziej popularnych polskich pisarek i nowelistek okresu realizmu. Była również krytykiem literackim, publicystką i tłumaczem.
Ruiny zamku „Kamieniec”, Odrzykoń
Zamek Kamieniec w Korczynie-Odrzykoniu znany z komedii „Zemsta” Aleksandra Fredry
Kościół zabytkowy, Haczów
Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła, Haczów
Kopalnia ropy naftowej, Bóbrka
Skansen Muzeum Przemysłu Naftowego im. Ignacego Łukasiewicza. W roku 2018, decyzją Prezydenta RP, kopalnia w Bóbrce, jako zabytek techniki, uznana za Pomnik Historii.
Rymanów Zdrój
Wieś uzdrowiskowa w południowo-wschodniej Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim, w gminie Rymanów. Leży nad rzeką Tabor, ok. 2 km na południe od miasta Rymanów.
Iwonicz Zdrój
Wieś uzdrowiskowa w południowo-wschodniej Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim, w gminie Rymanów. Leży nad rzeką Tabor, ok. 2 km na południe od miasta Rymanów, przy DW887.
Zagórz
Monumentalne ruiny kościoła i klasztoru karmelitów bosych.
Bieszczady
To jedno z najbardziej dzikich miejsc w Polsce. Widoki faktycznie zapierają dech – bez względu na porę roku. Stykają się tu także trzy granice, a nocą niebo jest najciemniejsze.
Solina
Zalew Soliński to 500 000 000 m3 (pięćset milionów metrów sześciennych) wody, które w ryzach trzymają „zielone wzgórza” oraz 2 000 000 ton betonu.
Polańczyk
Obok Soliny zdecydowanie najbardziej znany i popularny kurort nad Zalewem Solińskim.