Krosno

Krosno

Krosno kiedyś nazywane było parva Cracovia, czyli “mały Kraków”. Nic dziwnego, miasto pełne jest pięknych zaułków, a jego architektura przywodzi na myśl krakowskie Stare Miasto.

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

Maria Konopnicka to jedna z najbardziej popularnych polskich pisarek i nowelistek okresu realizmu. Była również krytykiem literackim, publicystką i tłumaczem.

Ruiny zamku „Kamieniec”, Odrzykoń

Zamek Kamieniec w Korczynie-Odrzykoniu znany z komedii „Zemsta” Aleksandra Fredry


Kościół zabytkowy, Haczów 

Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP i św. Michała Archanioła, Haczów

Kopalnia ropy naftowej, Bóbrka

Skansen Muzeum Przemysłu Naftowego im. Ignacego Łukasiewicza. W roku 2018, decyzją Prezydenta RP, kopalnia w Bóbrce, jako zabytek techniki, uznana za Pomnik Historii.

Rymanów Zdrój

Wieś uzdrowiskowa w południowo-wschodniej Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim, w gminie Rymanów. Leży nad rzeką Tabor, ok. 2 km na południe od miasta Rymanów.


Iwonicz Zdrój

Wieś uzdrowiskowa w południowo-wschodniej Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie krośnieńskim, w gminie Rymanów. Leży nad rzeką Tabor, ok. 2 km na południe od miasta Rymanów, przy DW887.

Zagórz

Monumentalne ruiny kościoła i klasztoru karmelitów bosych.

Bieszczady

To jedno z najbardziej dzikich miejsc w Polsce. Widoki faktycznie zapierają dech – bez względu na porę roku. Stykają się tu także trzy granice, a nocą niebo jest najciemniejsze.


Solina

Zalew Soliński to 500 000 000 m3 (pięćset milionów metrów sześciennych) wody, które w ryzach trzymają „zielone wzgórza” oraz 2 000 000 ton betonu.

Polańczyk

Obok Soliny zdecydowanie najbardziej znany i popularny kurort nad Zalewem Solińskim.