Studia drugiego stopnia na kierunku Inżynieria produkcji trwają 1,5 roku (3 semestry) i kończą się nadaniem tytułu magistra inżyniera. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu planowania, projektowania, sterowania i kontrolowania procesów oraz systemów produkcyjnych w przedsiębiorstwie. Nowoczesne, interdyscyplinarne wykształcenie, łączące zaawansowaną wiedzę inżynierską z elementami wiedzy ekonomicznej, pozwoli Ci zajmować również kierownicze stanowiska, a wiedza i umiejętności ułatwią prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Dzięki odpowiedniemu, praktycznemu programowi studiów, będziesz spełniać wymogi stawiane przez dynamiczny i międzynarodowy przemysł zmierzający do automatyzacji, robotyzacji oraz digitalizacji procesu produkcyjnego, w myśl koncepcji Przemysłu 4.0.
Informacje o kierunku
NAZWA KIERUNKU: |
Inżynieria produkcji
POZIOM KSZTAŁCENIA: |
studia magisterskie drugiego stopnia o profilu praktycznym
CZAS TRWANIA STUDIÓW: |
3 semestry
TYTUŁ NADAWANY ABSOLWENTOM: |
magister inżynier
FORMA STUDIÓW: |
stacjonarne i niestacjonarne
Warunki rekrutacji
Przyjęcie na trzysemestralne studia drugiego stopnia na kierunek Inżynieria produkcji może ubiegać się osoba posiadająca dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia z tytułem inżyniera lub drugiego stopnia z tytułem magistra inżyniera.
Przyjęcie kandydatów na I rok studiów drugiego stopnia następuje w drodze postępowania kwalifikacyjnego. Postępowanie kwalifikacyjne ma charakter konkursowy i uwzględnia uzyskaną ocenę na dyplomie ukończenia studiów oraz średnią ocen uzyskanych w toku studiów.
Podstawą decyzji o przyjęciu na studia jest wskaźnik rekrutacyjny „WR”, wyznaczany wg wzoru:
WR = 10 x O + S
gdzie:
O – ocena figurująca na dyplomie studiów pierwszego stopnia albo drugiego stopnia,
S – średnia ocen uzyskanych w toku studiów.
Zakres kształcenia
Studiując na kierunku Inżynieria produkcji masz do wyboru jedną z trzech specjalności:
- Zintegrowane systemy wytwarzania
- Jakość, środowisko, bezpieczeństwo i higiena pracy w przedsiębiorstwie
- Systemy informatyczne w inżynierii produkcji
Praktyki
Praktyki zawodowe na kierunku Inżynieria produkcji będą trwały łącznie 12 tygodni, realizowane będą głównie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, a także instytucjach i firmach, które zajmują się zagadnieniami związanymi z inżynierią produkcji, w tym aspektami jakości, środowiska i bhp, czy rozwiązaniami informatycznymi w firmach.
Praktyki zawodowe cz. 1 w wymiarze 8 tygodni (320 h lekcyjnych) zaplanowano na I roku oraz cz. 2-4 tygodnie (160 h lekcyjnych) – na II roku studiów.
Opinie absolwentów
Galeria kierunku
Dom studenta
ul. Żwirki i Wigury 9a
Dom studenta
ul. Słowackiego 6
Najczęściej zadawane pytania: