Uczelniana inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – „SPOTKANIA Z BIZNESEM W PANS W KROŚNIE”

W dniu 20 listopada 2024 r. w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie zainaugurowany został Światowy Tydzień Przedsiębiorczości pod hasłem „SPOTKANIA Z BIZNESEM W PANS W KROŚNIE”. Regionalna inauguracja tego wydarzenia miała miejsce w dniu 18 listopada 2024 r. w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, obecnie w 200 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują szkolenia, warsztaty, debaty i kampanie promocyjne z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Patronatu Honorowego dla wydarzeń Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości na Podkarpaciu udzielił Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Nasza Uczelnia aktywnie włączyła się w organizację tego wydarzenia. Organizatorem uczelnianych wydarzeń była dr inż. Małgorzata Górka, Kierownik Zakładu Marketingu i Pełnomocnik Rektora ds. współpracy z pracodawcami. Nasze krośnieńskie wydarzenie objął Patronatem Honorowego Prezydent Miasta Krosna oraz Rektor PANS w Krośnie.

To ważne wydarzenie patrząc na ideę edukacji i inspiracji w tym niezwykle istotnym obszarze, jakim jest przedsiębiorczość, dedykowane uczniom i studentom krośnieńskich placówek i ma na celu promocję postaw przedsiębiorczych, inspirowanie do podejmowania własnej działalności gospodarczej, stworzenie forum wymiany doświadczeń dla przedsiębiorców, budowanie sieci kontaktów (networking).

Udział w wydarzeniu wzięli uczniowie: z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, III Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie, z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie oraz Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym.

Wydarzenie uczelniane organizowane jest w dwóch dniach tj. 20 i 22 listopada 2024 r.

W dniu 20 listopada 2024 r. zaproszeni goście z branży marketingu cyfrowego (interesariusze zewnętrzni i wykładowcy z Zakładu Marketingu) poruszyli tematy dotyczące przedsiębiorczości, marketingu cyfrowego oraz zasobów narzędzi, które wszyscy posiadamy i wyzwań jakie stoją przed nami.

Zebranych gości, uczniów, nauczycieli, studentów, wykładowców przywitała dr inż. Małgorzata Górka i Prorektor ds. rozwoju dr Agnieszka Woźniak. Wydarzenie zaszczycił swoją obecności i uroczyście otworzył Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki.

Spotkania z biznesem rozpoczął Wojciech Laskowski, właściciel Agencji marketingowej Laskowski Online, którzy wygłosił prelekcję nt. „Personal branding. Jak kreować własny wizerunek online, który pomoże Ci w znalezieniu pracy, sprzedaży oraz w zdobyciu zasięgów?”. Następnie Artur Janas, właściciel firmy AP Reklama wyjaśnił temat  „Kreowanie reklam w mediach społecznościowych”. Kolejne ciekawe wystąpienie miał Daniel Jędrysik, Marketing Manager z Agencji marketingowej KS nt. „SEO od podstaw”.

Dr Patrycja Pudło, wykładowca Zakład Marketingu, zaprezentowała aktualny temat „Zostań freelancerem, rozwiń pasje, uzyskaj niezależność i swobodę w swoim biznesie”. Wydarzenie zakończył niezwykle inspirujący wykład nt. „Języka korzyści” dr Wojciech Gruchała, pracownika Zakładu Marketingu.

Na koniec studenci kierunku Marketing internetowy, członkowie Studenckiego Koła Naukowego MEDIALNI zaprezentowali ofertę Uczelni i możliwości rozwoju studentów w kołach naukowych i Radzie Samorządu Studenckiego.

22 listopada br. w kampusie przy ul. Wyspiańskiego 20 Zakład Zarządzania przeprowadził warsztaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych nt. „Elementy design thinking – czyli jak wykorzystać myślenie projektowe” – prowadząca dr Liliana Mierzwińska oraz „Inwentyka – czyli kreatywność w biznesie i na co dzień”- prowadząca dr Beata Ujda-Dyńka.

Dziękujemy za tak liczną obecność i zainteresowanie i zapraszamy na 18. edycję Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości już za rok.