Rok akademicki 2023/2024 był dla Interdyscyplinarnego Studenckiego Koła Naukowego Temida bardzo aktywny.
– Prezent dla Pana Jerzego: Członkowie Koła przekazali świąteczny prezent do Rektoratu Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie. Podziękowano za ich zaangażowanie
i zachęcano do udziału w akcji „3mam sztame z Aniołami” fundacji Dotyk Anioła.
– Zbiórka dla Schroniska „Wesoły Kundelek”: Członkowie Koła zorganizowali zbiórkę darów dla schroniska w Lesku, przy współpracy z innymi kołami naukowymi. Zebrano karmę, koce, obroże, miski i inne akcesoria, które dostarczono do schroniska po zakończeniu zbiórki.
– Ogólnopolska Konferencja Psychologii Zdrowia i Psychoterapii: Pani Sylwia Nowak, studentka III roku kierunku Zarządzania I stopnia, przedstawiła referaty dotyczące kultury zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego.
– Konferencja „Internet: Przeszłość, Teraźniejszość i Przyszłość”: Pani Sylwia Nowak, studentka III roku kierunku Zarządzania wygłosiła referat na temat sztucznej inteligencji
w rekrutacji.
– Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Adaptacje, ekranizacje, remediacje, fanfikcje”: Pani Gabriela Płodzień, studentka III roku kierunku Zarządzania I stopnia, Pani Bernadeta Turczyn zaprezentowały referat: „Prawa autorskie a funsubbing”.
Natomiast Pani Natalia Szewczyk studentki II roku kierunku Zarządzania I stopnia oraz Pani Jessica Orzechowska studentka I roku kierunku Zarządzania II stopnia zaprezentowały referat: „Prawa autorskie a tłumaczenia komputerowe”.
– VII Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych „Badania, innowacje i pasje z perspektywy młodego naukowca” Pani Sylwia Nowak i Pani Gabriela Płodzień studentki III roku kierunku Zarządzania I stopnia wystąpiły z referatem na temat oddziaływania social mediów na zdrowie psychiczne i jakość życia.
Pani Natalia Szewczyk i Pani Bernadeta Turczyn studentki II roku kierunku Zarządzania I stopnia, przedstawiły pracę związaną z dezinformacją w social mediach.
Natomiast Pani Beata Rogaczewska, studentka I roku kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne wystąpiła z referatem na temat tego jak rozrywka i kultura jest wykorzystywana do rozpowszechniania dezinformacji.
Pani Beata Rogaczewska zdobyła 2 miejsce za najlepsze wystąpienie w II panelu konferencji.
– International Conference on Economics and Social Science: Pani Sylwia Nowak, studentka III roku kierunku Zarządzania I stopnia wystąpiła z referatem na temat wpływu emocji na wybory zakupowe konsumentów.
– Międzynarodowa Konferencja Naukowa w AWL we Wrocławiu: Pani Natalia Szewczyk i Pani Bernadeta Turczyn studentki II roku kierunku Zarządzania I stopnia omówiły wpływ mediów na wolność człowieka.
– 6th International Conference on Intellectual Property Law: Pani Gabriela Płodzień, studentka III roku kierunku Zarządzania I stopnia i Jessica Orzechowska studentka I roku kierunku Zarządzania II stopnia, poruszyły temat: „Dlaczego w Polsce patentowanych jest mniej wynalazków niż w krajach skandynawskich?”
– XV Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”: Studenci reprezentowali uczelnię w różnych panelach, prezentując wyniki badań i referaty na temat mediów społecznościowych, leasingu oraz dezinformacji. Pani Sylwia Nowak i Pani Gabriela Płodzień studentki III roku kierunku Zarządzania I stopnia w pierwszym dniu konferencji wystąpiły z referatem na temat wpływu mediów społecznościowych na życie codzienne
i samopoczucie użytkowników.
Pani Beata Rogaczewska, studentka I roku kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne wystąpiła z referatem na temat dezinformacji jako zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa.
Drugiego dnia, Pani Natalia Szewczyk i Pani Bernadeta Turczyn studentki II roku kierunku Zarządzania I stopnia wygłosiły referat na temat wpływu mediów społecznościowych na jednostkę.
– Stypendium im. Stanisława Pigonia: Pięć studentek kierunku Zarządzanie otrzymało stypendium za osiągnięcia naukowe.
– Pokoje zagadek: Członkowie koła brali udział w organizacji konkurs dla szkół ponadpodstawowych „Pokoje zagadek”, w ramach projektu „Kreujemy+ Rozwijamy+ Ożywiamy+ Stymulujemy+ Nakreślamy+ Odmieniamy = KROSNO”.
– Stoisko promocyjne kierunku zarządzanie: Członkowie koła uczestniczyli w promocji kierunku podczas Targów Pracy.
Interdyscyplinarne Studenckie Koło Naukowe Temida z powodzeniem realizowało swoje cele, angażując się w działania charytatywne, naukowe oraz edukacyjne, promując w ten sposób misję uczelni. Serdecznie gratuluje wszystkim członkom koła i życzę dalszych sukcesów- opiekun koła- dr Anna Słowik- Cieklińska. Autor sprawozdania: Sylwia Nowak- studentka III roku kierunku Zarządzanie I stopnia