Złote medalistki – I miejsce studentek SKN Twórczych Pedagogów na międzynarodowej konferencji

W dniach 27-28 maja 2024 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyło się kolejne, bo 53. Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych na temat: „Interdyscyplinarny charakter inteligentnych specjalizacji „, w którym stacjonarnie uczestniczyły dwie nasze studentki ze SKN Twórczych Pedagogów – Aleksandra Sienkowska i Angelika Prajzner.

Studentki zaprezentowały badania empiryczne na temat: Poszukiwanie inteligentnej specjalizacji w zakresie przygotowania dzieci wczesnej edukacji do życia w społeczeństwie demokratycznym. Analiza fragmentu wywiadu fokusowego, które są owocem współpracy z Opiekunką SKN Twórczych Pedagogów, Panią dr Małgorzatą Wójcik. Wystąpienie Studentek wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród uczestników i zyskało pochwały ze strony Szanownej Komisji Naukowej, co skutkowało przyznaniem im I miejsca w sekcji Nauk Społecznych i Pedagogiki. W wystąpieniu doceniono oryginalną problematykę badawczą i to, że badania przeprowadzono wśród najmłodszych uczniów, bo pierwszoklasistów. Nie tylko Szanowna Komisja, ale i Studenci-uczestnicy konferencji zadawali naszym Studentkom wiele pytań i wyrażali uznanie, co potwierdza wysoki poziom ich wystąpienia. Warto dodać, że w Seminarium brało udział ponad 200 młodych naukowców – studentów i doktorantów reprezentujących 16 różnych ośrodków naukowych, w tym prestiżowych uniwersytetów z całej Polski. Angelika i Ola w ramach tej konferencji złożyły także do druku swój siódmy artykuł, który po uzyskaniu pozytywnej recenzji wkrótce zostanie opublikowany w jednym z tomów monografii naukowej.

Serdecznie gratulujemy Studentkom tego kolejnego ich sukcesu na konferencji naukowej, tym bardziej że po raz pierwszy otrzymały “złoty medal”. Jak widać Studentki z PANS w Krośnie okazały się najlepsze na międzynarodowej konferencji naukowej – to wspaniała wiadomość i prestiż dla naszej Alma Mater.