Za nami XIV Beskidzki Akademicki Rajd Turystów Ewentualnie Krajoznawców

W sobotę 25 maja 2024, studenci, absolwenci i wykładowcy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie uczestniczyli w XIV edycji Rajdu BARTEK (czyli Beskidzkiego Akademickiego Rajdu Turystów Ewentualnie Krajoznawców), organizowanego cyklicznie od 2009 roku przez Zakład Turystyki i Rekreacji. W tym roku trasa Rajdu prowadziła z Lubatowej, przez Cergową (716 m n.p.m.), Nową Wieś, Pustelnię św. Jana z Duli na górze Zaśpit, do Chyrowej. W pięknej słonecznej pogodzie, grupa przemierzała fascynujące szlaki Beskidu Dukielskiego.

W Rajdzie wzięło udział około 30 studentów i absolwentów z kilku kierunków: największa grupa z Turystyki i rekreacji, ponadto z Bezpieczeństwa wewnętrznego oraz Dwujęzykowych studiów dla tłumaczy. Obsługę przewodnicką, jak co roku, zapewnili wykładowcy Zakładu Turystyki i Rekreacji, wspierani przez studentów III roku Turystyki i rekreacji.

Prócz studentów na trasie Rajdu pojawiała się grupa wykładowców naszej Uczelni: mgr Anna Hycnar, dr Adam Przybysz oraz kadra Zakładu Turystyki i Rekreacji: dr Rafał Kapica, dr Wojciech Krukar – kierownik trasy i przewodnik oraz dr hab. Piotr Łopatkiewicz, prof. PANS – Kierownik Zakładu Turystyki i Rekreacji.

Zakończenie Rajdu – jak co roku – odbyło się w Gospodarstwie Andrzeja Zatorskiego „Pod Chyrową” w Chyrowej.

Relacja i fotorelacja: Piotr Łopatkiewicz

Ruszamy w drogę

Widok na masyw Cergowej

Przed wierzchołkiem Cergowej

Absolwentki Turystyki i rekreacji z 2011 roku (Asia, Basia, Jowisia i Kasia)

Podejście do górę Zaśpit

Z widokiem na Cergową
Masyw Cergowej od zachodu

Zejście do Chyrowej

Przy wspólnym ognisku