Za nami X Rajd Integracyjny studentów I roku Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie

19 października 2022 roku studenci uczestniczyli w X Rajdzie Integracyjnym studentów I roku Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. W imprezie, zorganizowanej jak co roku przez Zakład Turystyki i Rekreacji, uczestniczyło blisko 300 studentów pierwszego rocznika, reprezentujących kilkanaście kierunków studiów, w tym także studenci zagraniczni z grupy Erasmus. Na pięciu trasach:

            – Szlakiem świątyń chrześcijańskich,

            – Szlakiem literackim Aleksandra Fredy i Balinta Balassiego,

            – Szlakiem ziół i roślin,

            – Szlakiem Krajoznawczym,

            – Szlakiem nafty i budownictwa

w jesiennej scenerii, na ogół w pięknej słonecznej pogodzie, uczestnicy mieli wyjątkową okazję zapoznania się z kulturą materialną oraz bioróżnorodnością najbliższych okolic Krosna i Pogórza Strzyżowsko-Dynowskiego. Obsługę przewodnicką Rajdu zapewnili nauczyciele akademiccy z Zakładu Turystyki i Rekreacji, Zakładu Budownictwa oraz Zakładu Zielarstwa oraz Studium Wychowania Fizycznego, zaś wszechstronną pomocą przy obsłudze tras służyli – jak co roku – studenci II i III roku kierunku Turystyka i rekreacja.

Żeby kiedyś było w dół, wpierw musi być trochę pod górę…
Studenci kierunku Zarządzanie i Wychowanie Fizyczne, z opiekunem trasy
na szczycie Królewskiej Góry 554 m n.p.m.
Podróże i rajdy kształcą… wykształconych. W tle ruiny zamku Kamieniec

Rajd – podobnie jak w latach poprzednich – zakończył się zwiedzaniem Zamku Kamieniec w Odrzykoniu oraz ogniskiem i  pieczeniem kiełbasy na rozległym dziedzińcu korczyńskiej części ruin zamkowych. Podczas zakończenia imprezy władze Uczelni reprezentował Prorektor ds. studiów dr Krzysztof Frączek.

W godzinach popołudniowych wszyscy, wrócili do Krosna. Rajd – jak co roku – był znakomitą okazją do integracji studentów, którzy rozpoczynają dopiero studia na krośnieńskiej Uczelni.

 Relacja i fotorelacja: Piotr Łopatkiewicz