X Targi Pracy PANS w Krośnie – podsumowanie

W dniu 17 marca 2023 roku w Kampusie Techniczno-Sportowym PANS w Krośnie już po raz dziesiąty odbyły się Targi Pracy organizowane przez Biuro Karier i Praktyk Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie.

W Targach udział wzięło 39 wystawców w tym największe firmy naszego regionu, które reprezentowały branże: produkcyjną, przetwórstwa tworzyw sztucznych, informatyczną, budowlaną, lotniczą, turystyczną, administracji publicznej, służb mundurowych, ubezpieczeń społecznych, finansów oraz wiele innych.

Targi odwiedziło ok. 1100 uczestników, w tym uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów, absolwentów oraz osób poszukujących pracy.

Targi Pracy są elementem projektu
„Kreujemy, Rozwijamy, Ożywiamy, Stymulujemy, Nakreślamy, Odmieniamy – KROSNO”,
realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

W wydarzeniu udział wzięli uczniowie szkół średnich zarówno z Krosna, jak i z Jasła, Iwonicza, Iwonicza-Zdroju, Hańczowej, a także studenci, absolwenci oraz osoby poszukujące zatrudnienia. Targi odwiedziło ponad 1100 uczestników.

Targi Pracy to niecodzienna okazja do spotkania z pracodawcami oraz ekspertami i specjalistami rynku pracy. Osoby odwiedzające Targi miały możliwość uzyskania informacji dotyczących otworzenia działalności gospodarczej, pozyskania wsparcia finansowego oraz merytorycznego. Obecni na Targach doradcy zawodowi udzielali informacji o tym, jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej, służyli wsparciem w przygotowaniu życiorysu i listu motywacyjnego.


W ramach X Targów Pracy PANS w Krośnie  zorganizowane zostały również warsztaty, tj.: Budowanie Marki Osobistej – Jak wykreować swój wizerunek, które poprowadziła Pani Joanna Kwolek – Menedżer HR w Firmie FIXIT, a  o Pracy zdalnej z punktu widzenia pracownika- sielanka czy wyzwanie? mówiła Pani Anita Szydło Senior Customer Specialist for HBO.

Udział w targach jest jedną z najbardziej efektywnych form poszukiwania pracy. Targi ułatwiają nawiązanie kontaktów z pracodawcami, pozwalają na uzyskanie informacji odnośnie specyfiki pracy w danej firmie, a także umożliwiają bezpośrednie aplikowanie na dane stanowisko pracy. Jest to także doskonała okazja do pozyskania przez pracodawców przyszłych pracowników wśród studentów i absolwentów uczelni wyższych.