Wykład „ZUS wczoraj i dziś” oraz wystawa pn. Rzeczpospolita ubezpieczonych. Historia ubezpieczeń społecznych w Polsce, z okazji 90-lecia ZUS w Polsce

W dniu 18 kwietnia br., w auli PANS w Krośnie, przy ul. Kazimierza Wielkiego 4, odbył się wykład z okazji 90-lecia Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Polsce, pt. „ZUS wczoraj i dziś”. Zebranych przywitała Pani dr Agnieszka Woźniak Prorektor ds. Rozwoju PANS w Krośnie. Z ramienia ZUS w Jaśle udział w spotkaniu wzięli: Pan Wojciech Dyląg – Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS w województwie podkarpackim, Pani Marzena Miśkiewicz – Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z oddziału ZUS w Jaśle oraz Pan Andrzej Wydrzyński, Naczelnik Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji ZUS oddział w Jaśle, który poprowadził wykład.

Podczas prezentacji prowadzący przybliżył studentom historię ubezpieczeń społecznych, szczegółowo omawiając tematykę ubezpieczeń w dobie elektronizacji. Po wykładzie uczestnicy mieli możliwość założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE), umożliwiającej wygodny kontakt przez Internet, dostęp do danych 24/7 oraz realizację spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi w dogodnym czasie i miejscu.


W ramach obchodów 90-lecia ZUS, została również otwarta wystawa pt. „Rzeczpospolita ubezpieczonych. Historia ubezpieczeń społecznych w Polsce”, prezentująca historię ubezpieczeń społecznych na ziemiach polskich. Wystawa jest dostępna dla zwiedzających w terminie od 15 do 26 kwietnia br., w Collegium Pigonianum Kampusu Humanistycznego, przy ul. Kazimierza Wielkiego 8. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia!