Vouchery B2-First dla laureatów XIV Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Studium Języków Obcych zorganizowało już po raz XIV Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wszyscy uczniowie reprezentujący ponad 20 szkół z Krosna, Jasła, Sanoka, Brzozowa, Rymanowa, Iwonicza Zdroju, Dukli, Jedlicza i Sędziszowa Małopolskiego zmierzyli się z trudnym testem pisemnym na poziomie B2/C1. Finałowa dziesiątka, z kolei, musiała dodatkowo pokazać się z najlepszej strony pisząc artykuł i wypowiadając się na zadane tematy w części ustnej.

Wielostopniowy charakter Konkursu pozwolił wybrać najlepszych.

Konkurs wygrał Antoni Kułak z Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie. Na kolejnych miejscach znaleźli się:

2. Emilia Komar – II LO Krosno ex-aequo

2. Julia Nguyen Van – I LO Jasło ex-aequo

2. Gabriela Waśko – IV LO – ZS nr 4 Jasło ex-aequo

3. Michał Fortuna – Technikum – ZS nr 4 Jasło

Cała piątka otrzymała vouchery na egzamin Cambridge B2-First ufundowane przez Rektora dr. hab. Zbigniewa Barabasza, prof. PANS oraz British Council. Nagrody wręczały Prorektor ds. Rozwoju PANS dr Agnieszka Woźniak i Kierownik Studium Języków Obcych mgr Anna Świst.

Egzamin B2- First oraz B1 Preliminary odbędą się w czerwcu Wewnętrznym Ośrodku Egzaminacyjnym British Council w naszej Uczelni. Istnieje nadal możliwość dołączenia do innych zdających – informacje kontaktowe na stronie Wewnętrznego Ośrodka Egzaminacyjnego lub u lektorów Studium Języków Obcych.

Więcej zdjęć na Facebook PANS