Studenci Pedagogiki zapraszają do teatru cieni – coroczne spotkanie dzieci ze świętym Mikołajem

W dniu 8 grudnia 2023 roku odbyło się spotkanie dzieci i ich rodziców z Mikołajem zorganizowane przez studentów i pracowników Zakładu Pedagogiki. Gościem honorowym spotkania był rektor PANS prof. dr hab. Zbigniew Barabasz, który przywitał przybyłych i zapowiedział wizytę św. Mikołaja. Wśród zaproszonych gości była także dr Joanna Ziobro, Dyrektor Instytutu Humanistycznego.

Autorskie przedstawienie dla dzieci i ich rodziców – teatr cieni – przygotowali w tym roku studenci II PSOzTP, zaś studenci II PPIW wykonali dekorację sali. O oprawę muzyczną zadbał uczelniany zespół wokalno-instrumentalny.

Tegoroczne spotkanie miało szczególny charakter, bowiem gości zabraliśmy w podróż do głębin oceanu, w którym zgubiła się gwiazda prowadząca Mikołaja. Historia, przedstawiona jako teatr cieni obfitowała w wyrazistych bohaterów i liczne zwroty akcji. Na scenie pojawił się konik morski, rekiny, murena, diabeł morski, delfin, parzydełkowce, renifery i sam Mikołaj. Nie zabrakło wraku starego statku, skrzyni skarbów, zaklętej muszli, kapitańskiego kapelusza, łańcuchów i klucza. Przedstawienie teatralne utrzymane było w bardzo dobrym tempie i miało doskonale dopasowaną oprawę muzyczną.

Dzieci oglądały i słuchały historii konika morskiego, który pomógł odzyskać wolność gwiazdce Mikołaja z wielkim zainteresowaniem. A studenci zebrali gromkie brawa za tak oryginalny scenariusz i wspaniałe odegranie ról.

Kiedy przedstawienie dobiegło końca salę wypełnił dźwięk dzwoneczków i przybył święty Mikołaj ze swymi pomocnicami. Dzieci otrzymały prezenty a następnie odbyły się zabawy przy muzyce.

Bardzo dziękujmy studentom za zaangażowanie w przygotowanie przedsięwzięcia oraz gratulujemy umiejętności aktorskich i kompetencji społecznych związanych ze współpracą w grupie. Podziękowania składamy także władzom uczelni za zakup niezbędnych materiałów do dekoracji sali.

Dziękujemy także pracownikom zakładu za merytoryczną opiekę nad studentami:

dr Barbara Lulek – przedstawienie teatralne,

dr Janusz Boczar – oprawa muzyczna,

dr Adam Przybysz – rola świętego Mikołaja,

mgr Julita Karaś – Klimek – dekoracja sali,

mgr Szymon Uliasz – dekoracja sali, zabawy z dziećmi przy muzyce.