Studenci Pedagogiki organizują spotkanie z Mikołajem dla dzieci

W piątek, 9 grudnia 2022 roku, odbyło się coroczne spotkanie dzieci pracowników naszej Uczelni z Mikołajem. Honorowymi gośćmi spotkania był Pan Rektor dr hab. Zbigniew Barabasz prof. KPU, Prorektor ds. Studiów dr Krzysztof Frączek oraz Dyrektor Instytutu Humanistycznego dr Joanna Ziobro-Strzępek. Oprawę artystyczną imprezy przygotowali studenci kierunku pedagogika i pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Na zaproszenie władz Uczelni licznie przybyły dzieci i ich rodzice. Przedstawienie dla miłych gości przygotowali studenci 2 roku pedagogiki społeczno-opiekuńczej z terapią pedagogiczną, zaś scenografię wykonali studenci 3 roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Autorski scenariusz przedstawienia napisała studentka Jolanta Wilk.

W baśniowej scenerii, zebrani przenieśli się do magicznego pokoju z kominkiem, w którym pojawiały się różne postacie ze świata bajek, w tym wróżka, Klara, fantastyczne konie, pewien mały miś, kotek, koziołek, pszczółka, a nawet Włóczykij, Smerfetka i Masza. Uczestnicy poznali piękną, interaktywną opowieść o wzajemnym pomaganiu sobie i dzieleniu się dobrem. Mikołaj zapukał do magicznego świata punktualnie, w towarzystwie swoich pomocnic. Rozdał dzieciom prezenty, a nawet zostawił list.

Spotkanie połączone było z zabawami przy muzyce, poszukiwaniem skarbu i ostatniego prezentu Mikołaja, którym okazała się pyszna wata cukrowa, przygotowana przez studentów PSOzTP. Wśród wielu zagadek opracowanych przez studentów nie zabrakło twórczych krzyżówek, tropienia po śladach, elementów kodowania, zagadkownicy i rzutu do celu.

W ten piękny wieczór budynki naszej Uczelni wypełnił radosny śmiech dzieci!

Gratulujemy studentom twórczych pomysłów i wytrwałości w ich realizacji!

Opiekę merytoryczną nad przedsięwzięciem sprawowali pracownicy Zakładu Pedagogiki:
dr Barbara Lulek – przygotowanie przedstawienia i zabaw dla dzieci;
mgr Julita Karaś – Klimek – scenografia  do przedstawienia;
dr Janusz Boczar – oprawa muzyczna spotkania.
Ponadto pomocy udzielili: dr Beata Piechota, mgr Magdalena Goleń, mgr Szymon Uliasz.  

foto: Krzysztof Antosz