Spotkanie studentów kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne z generałem Bogdanem Kuligą

W dniu 25.03.2024 studenci kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne z inicjatywy i pod opieką dra Jacka Krasia uczestniczyli w spotkaniu szkoleniowym z generałem Bogdanem Kuligą. Pełnił on liczne, odpowiedzialne funkcje, będąc między innymi: Komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie oraz Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Uhonorowany został licznymi odznaczeniami, w tym „Krzyżem zasługi za dzielność”.

Generał bogdan Kuliga podzielił się ze studentami kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem. W swoim wystąpieniu przedstawił między innymi strukturę organizacyjną i zadania Państwowej Straży Pożarnej oraz wymagania stawiane pracownikom tej formacji. Skupił się jednak przede wszystkim na praktycznych aspektach związanych z  licznymi, prowadzonymi przez niego akcjami ratowniczymi.  Studenci z dużym zainteresowaniem śledzili przebieg wystąpienia oraz zadawali pytania po jego zakończeniu.

Serdeczne podziękowania dla Pana generała Bogdana Kuligi, za merytoryczne i przystępne przekazanie informacji.  Dziękujemy za deklarację chęci współpracy i czynnego zaangażowania się w doskonalenie funkcjonowania kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Tekst – dr Jacek Kraś, Koordynator kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne

Zdjęcia – Kryspina Wójcik,  studentka na  kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne