Sportowcy i rekordziści PANS w Krośnie uhonorowani przez Senat

W trakcie uroczystego posiedzenia Senatu w dniu 13 czerwca 2023 roku siatkarki, które obroniły mistrzowski tytuł sprzed roku i ponownie zajęły I miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej, siatkarze, którzy zajęli VII miejsce w klasyfikacji generalnej oraz I miejsce wśród uczelni zawodowych na mistrzostwach oraz członkowie Koła Naukowego ROTOR,  którzy na zawodach Shell Eco-Marathon we Francji ustanowili po raz kolejny rekord i przejechali 1048 km na 1 litrze etanolu otrzymali nagrody i listy gratulacyjne jako dowód uznania za trud, ciężką pracę i wysiłek, dzięki któremu mogliśmy cieszyć się ze wspaniałych osiągnięć. Gościem specjalnym na spotkaniu był prezes Karpaty Krosno Glass – PANS Krosno Marcin Janusz.

od lewej: dr Agnieszka Woźniak – prorektor ds. rozwoju, mgr Marcin Janusz – prezes Karpaty Krosno Glass – PANS Krosno, prof. Zbigniew Barabasz – Rektor, dr Krzysztof Frączek – prorektor ds. studiów

Warto podkreślić, że w skład obu drużyn wchodzą studentki i studenci nie tylko kierunku Wychowanie fizyczne ale również: Produkcji i bezpieczeństwa żywności, Marketingu internetowego, Zarządzania, Pedagogiki, Inżynierii produkcji oraz Filologii angielskiej. Siatkarki na co dzień trenują pod okiem mgr Dominika Stanisławczyka i rywalizują w I lidze żeńskiej, natomiast trenerem ligowym naszych siatkarzy jest Jakub Heimroth, a trenerem uczelnianym dr Krzysztof Frączek.

Siatkarki i siatkarze PANS w Krośnie

Krośnieńska „Piła” na tegorocznych zawodach Shell Eco-marathon we Francji ustanowiła nowy rekord Polski – 1048 km/l. Nasi studenci pracują nad ulepszaniem pojazdu już od 2016 roku. Każde kolejne zawody przynoszą nowe rekordy, co jest zasługą ulepszeń technicznych, wytrwałej pracy opiekunów oraz wszystkich członków Koła Naukowego ROTOR.

Opiekunowie i studentki SKN ROTOR