Sławomir Stefański

Imię i Nazwisko: Sławomir Stefański
Ukończony kierunek: Gospodarka regionalna z agroturystyką
Rok ukończenia studiów: 2005

 

Wspomnienia: „Moja przygoda z PWSZ w Krośnie rozpoczęła się w 2001 roku, kiedy to, jako młody, chłonny wiedzy i nowych doświadczeń student, rozpocząłem naukę na kierunku Gospodarka regionalna z agroturystyką. Czasy te wspominam z ogromną radością i sentymentem. Były to lata nie tylko rozwoju intelektualnego, społecznego, cięzkiej pracy umysłowej, ale też niezapomnianych chwil z życia studenckiego: działalności w Samorządzie Studenckim, Juwenaliów, wyjazdów i wielu spotkań integracyjnych.

Nauka w PWSZ otworzyła przede mną- mieszkańcem małej miejscowości- Ustrobna, ogrom możliwości, dała mi szansę, aby rozwijać skrzydła tu na miejscu, w Krośnie, co- z uwagi na sytuację materialną – było nie bez znaczenia zarówno dla mnie, jak i dla wielu innych studentów.

Wspominam atmosferę zrozumienia i otwarcia na potrzeby drugiego człowieka, indywidualnego podejścia do każdego z nas i ogromnej życzliwości wszystkich pracowników. to tutaj nauczyłem się pracy społecznej na rzecz kolezanek i kolegów, a przede wszystkim na rzecz naszej Uczelni. To na PWSZ tak naprawdę mogłem szlifować działalność społeczną: pełnić funkcję starosty roku, wiceprzewodniczącego Samorządu Studenckiego, przedstawiciela studentów na senat Uczelni, współorganizatora wielu iprez kulturalnych. Załozyłem również klub HDK PCK, który funkcjonuje do dziś.

Zawsze z ogromnym sentymentem bedę wspominał czasy nauki i pracy w PWSZ, ponieważ dały mi one kwalifikacje zawodowe oraz wiarę w siebie i swoje mozliwości, przekonanie, że dzięki ciężkiej pracy i otwartości na innych ludzi, moge osiągnąć wszystko.” 

 

Obecnie: Wójt Gminy Wojaszówka