Projekty edukacyjne w KPU Krosno

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie prowadzi szereg projektów prorozwojowych i  proedukacyjnych dla studentów naszej uczelni. Wiele z nich jest kontynuowanych, modyfikowanych ze względu na zapotrzebowanie czy specyfikę kierunków kształcenia czy wyzwania rynku pracy na który za kilka lat trafią absolwenci. Istnieje wiele wyzwań, oczekiwań pośród studentów jak i zapytań, które pochodzą z rynku pracy co do umiejętności, kwalifikacji czy doświadczenia. Studenci angażują się w coraz to nowe projekty, uczestniczą na różnych polach w swojej aktywności sportowej, naukowej osiągając sukcesy podczas studiów jak i po ich ukończeniu jako absolwenci.

Pośród prowadzonych projektów edukacyjnych jest uruchomiona w 2010 roku IT Academy Microsoft, która jest dedykowana podnoszeniem kwalifikacji i umiejętności z systemów oraz oprogramowania firmy Microsoft.

Co roku studenci uczestniczący w zajęciach informatycznych Kierunek Informatyka – programy ITA-105 – Programowanie obiektowe, ITA – 103 Aplikacje internetowe) oraz z innych kierunków studiów, tworzą swoje projekty lub też poziom umiejętności pozwala na przedłożenie wniosku o wystawienie certyfikatu w firmie Microsoft.
Do tej pory wystawiono – 863 certyfikaty!!!
Zapraszamy na naszą stronę projektu edukacyjnego –         
https://www.facebook.com/profile.php?id=100057669331111

Drugim takim projektem edukacyjnym jest prowadzony od kilku lat jest IT Academy Asseco Wapro. Studenci mają do dyspozycji portal e-learningowy z bazą wiedzy (przykładowych ćwiczeń). Ich celem jest ich wykonanie.

Po zaliczeniu tychże ćwiczeń są one sprawdzane i na ich podstawie firma Asseco Bussines Solutions wystawia stosowne Certyfikaty umiejętności informatycznych w zarządzaniu oprogramowaniem Asseco Wapro.              
Dotychczas w kilku pilotażowych edycjach certyfikacji na kierunku Zarządzanie z oprogramowania Asseco Wapro, wzięło udział w sześciu edycjach od 2015/2021 – roku 165 studentów z kierunku Zarządzanie.
Zapraszamy na naszą stronę projektu:
https://www.facebook.com/Assecowaprorobertrajs

Kolejnym pomysłem, który przerodził się w projekt edukacyjny jest powstanie IT Academy Telemedicine.

Projekt dedykowany jest w szczególności kierunkowi Pielęgniarstwo. Jego powstanie oparło się na poznawaniu nowych, przydatnych narzędzi informatycznych jak i usług kierowanych do wszystkich obywateli (m.in. www.pacjent.gov.pl). Studenci kierunku Pielęgniarstwo uczestniczą od kilku lak w zajęciach informatycznych na których poznają m. in. system drEryk z wprowadzaną właśnie e-receptą, otrzymują wiedzę i umiejętności
z zakresu systemów informacji w ochronie zdrowia.

Wspólnie z kierownictwem Zakładu Pielęgniarstwo oraz Centrum Symulacji Medycznej odbyliśmy w ubiegłym roku wizytę studyjną w firmie Comarch, aby poznać nowoczesne narzędzia do kształcenia na kierunku Pielęgniarstwo.

Poznajemy też inne rozwiązania, uczestniczymy w Teams, ZOOM Meeting-ach, ucząc się, poznając nowe rozwiązania w telemedycynie. Ta wiedza i doświadczenie pozwolą nam jeszcze bardziej przybliżać naszym studentom nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne, systemy w zarządzaniu pacjentem czy narzędzia z grupy Health Care.

Planujemy zorganizować dla studentów pokaz takich narzędzi z firmą, która projektuje i wdraża nowoczesne rozwiązania i narzędzia – https://d-heart.pl/ 
Zapraszamy na naszą stronę projektu:
https://www.facebook.com/telemedycynakpu

Ale to nie wszystko. Podjęliśmy również wyzwania, które stawia nam współczesność i nowe możliwości w komunikacji międzyludzkiej czy budowanie własnej marki, reklama kierunku studiów czy całej uczelni.

Po uczestnictwie w szkoleniu z zakresu Socialmedia postanowiliśmy utworzyć dla naszych studentów kolejny projekt edukacyjny. Tym razem IT Academy Socialmedia.

Academy Social-Media to nowo utworzony projekt zawiera porady, triki, linki do stron z narzędziami do prowadzenia efektywnych działań marketingowych i promocyjnych swojego wizerunku i firmy.

Testujemy również ciekawe programy animacyjne i tworzymy reklamy, animacje. To wszystko chcemy prezentować, podpowiadać studentom aby w przyszłości mogli tę wiedzę wykorzystać w swojej działalności biznesowej, tworząc swoją markę.

Szukamy ciekawych stron, porad, narzędzi związanych z grafiką, animacjami, multimediami. Testujemy tu również kilka programów i stron na których badamy marki, firmy z Polski i świata.
Zapraszamy na naszą stronę projektu:
https://www.facebook.com/itacademysocilamedia

Również od kilku lat prowadzimy projekt edukacyjny na Kierunku Turystyka i rekreacja. Tym projektem jest IT Academy Fittness&SPA

Tym samym KPU Krosno (wcześniej PWSZ im. Stanisława Pigonia w Krośnie) uruchomiła kolejną możliwość uzyskania Certyfikatów umiejętności informatycznych. Tym razem z oprogramowania w zarządzaniu salonem SPA, gabinetem odnowy biologicznej na kierunku Turystyka i rekreacja.

Czym jest IT Fitness & SPA?     
Studenci mają do dyspozycji portal e-learningowy z bazą wiedzy (przykładowych ćwiczeń). Ich celem jest ich wykonanie w systemach informatycznych skupionych na zarządzaniu salonem SPA. Po zaliczeniu tychże ćwiczeń są one sprawdzane i na ich podstawie firma Versum S.A. wystawia stosowne Certyfikaty umiejętności informatycznych
w zarządzaniu tymże oprogramowaniem.    

Dotychczas w dwóch edycjach certyfikacji na kierunku Turystyka i rekreacja z oprogramowania Versum wzięło udział ok 25 studentów  z kierunku TiR.
Zapraszamy na naszą stronę projektu:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063112005487

Prowadzimy również projekty takie jak:

  1. IT Academy Linux – Projekt edukacyjny związany z edukacją z systemów z grupy UNIX, Linux z możliwością otrzymania certyfikatu zawodowego

https://www.facebook.com/It-Academy-Linux-296889533690041

  • IT Academy Optimes Syneo – Projekt edukacyjny związany z edukacją z zarządzaniem produkcją i jej planowaniem.

https://www.facebook.com/It-Academy-Optimes-291769534948515

Opracował pracownik Studium Nauk Podstawowych
KPU w Krośnie
mgr Robert Rajs