Podsumowanie ostatniej sesji egzaminacyjnej Cambridge English w KPU Krośnie

Pora na podsumowanie ostatniej sesji egzaminacyjnej Cambridge English w ośrodku działającym przy Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. 80-osobowa grupa kandydatów przystąpiła w czerwcu do 7 egzaminów z oferty Cambridge English z zamiarem przetestowania swoich umiejętności i zdobycia prestiżowego certyfikatu, honorowanego przez najlepsze firmy i uniwersytety na całym świecie. W tym gronie znaleźli się studenci naszej uczelni, uczniowie Academii oraz indywidualni kandydaci w przedziale wiekowym 8-30 lat.

Academiowe maluchy wzięły udział w papierowych egzaminach Cambridge YLE na trzech poziomach zaawansowania (Starters, Movers, Flyers) oraz w egzaminie ustnym, w trakcie którego pięknie prezentowali swe kompetencje mówienia. Pozostali kandydaci przystąpili do wybranych egzaminów w wersji komputerowej, które są perełką w naszej ofercie i mają szereg atrakcyjnych zalet. Co najbardziej nas cieszy to fakt, że po wieloletniej przerwie wróciły do naszego harmonogramu egzaminy z języka angielskiego biznesowego, na które zarejestrowała się 8-osobowa grupa studentów Zarządzania KPU w Krośnie. Testy BEC (Business English Certificate) to nie tylko sposób na sprawdzenie umiejętności językowych kandydatów, ale również potwierdzenie posiadanych przez nich kompetencji biznesowych, takich jak sztuka pisania fachowej korespondencji, analiza grafów i przykładowych problemów, interpretacja informacji, prezentowanie rzeczowych opinii czy negocjacje. To piękne zwieńczenie kursu Business English prowadzonego dla studentów naszej uczelni przez lektorów SJO.

Z przyjemnością i satysfakcją możemy zdradzić, że dostępne są już wyniki egzaminów w wersji komputerowej. Tegoroczny rezultat z pewnością nie popsuje naszych doskonałych statystyk – i tym razem możemy pochwalić się 100% zdawalnością. Co więcej, zdecydowana większość wyników (ok. 80%) mieści się w maksymalnym przedziale punktowym (A), co oznacza że kandydaci otrzymają dyplomy na poziomie wyższym niż egzamin, do którego przystąpili.

Uroczystą galę wręczenia certyfikatów Cambridge English z udziałem JM Rektora, władz uczelni oraz zaproszonych gości planujemy we wrześniu, o czym będziemy na pewno informować. To jedno z najważniejszych wydarzeń językowych w życiu naszej uczelni i Academii.