Paweł Tomkiewicz

„Witam, nazywam się Paweł Tomkiewicz, moja przygoda z PWSZ KROSNO rozpoczęła się w 2011 roku, po zakończeniu nauki w SMS w Krakowie o profilu piłka nożna, postanowiłem spróbować swoich sił w III-ligowych Karpatach Krosno, stąd również decyzja o studiach w PWSZ w Krośnie. Wybranie kierunku nie było dla mnie trudnością,  oczywiście Wychowanie Fizyczne. Od zawsze sport był moją wielką pasją. Głównie piłka nożna, z którą pracuję do dziś.

        W trakcie studiów doznałem poważnej kontuzji, zerwanie więzadła krzyżowego w lewym kolanie, wtedy pojawiły się wątpliwości co do ukończenia studiów. Jednak dzięki uprzejmości i wyrozumiałości prowadzących udało mi się skończyć II rok, zaliczając wszystkie przedmioty. Łatwo nie było bez więzadła, ale dałem radę. W trakcie rehabilitacji (było dużo wolnego czasu) pojawiła się nowa alternatywa na życie. Już nie gra w piłkę, chociaż do dziś gram w piłkę już na nieco niższym poziomie, to ciężko mi się z nią tak rozstać na dobre, a prowadzenie zajęć z małymi piłkarzami, w ówczesnej Szkółce Piłkarskiej BENIAMINEK Krosno.

         Na III roku zdecydowałem się na specjalność instruktorsko-sportową, o profilu piłka nożna, a dodatkowo ze studentami zaocznymi zrobiłem instruktora z pływania. Kierunek, który obrałem pozwolił mi na pełnienie roli asystenta w grupach rekreacyjnych w Szkółce Piłkarskiej Beniaminek, by po 3 miesiącach razem z kolegą prowadzić zajęcia w jednej z takich grup, jako trenerzy prowadzący. 

        Po zakończeniu studiów w PWSZ, dalej zostałem trenerem i stwierdziłem, że to droga, którą chcę podążać. Postanowiłem kontynuować studia na AWF w Krakowie oraz rozwijać swój warsztat trenerski. W 2014 roku skończyłem kurs trenerski UEFA DFB i PZPN B. Był to kurs, który odbywał się w Grodzisku Wielkopolskim. W ciągu 10 dni, uczestniczyliśmy w zajęciach od 8 rano do 21 wieczorem, z krótkimi przerwami na posiłki. Kurs ten organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej w porozumieniu z Niemiecką Federacją Piłkarską. Zajęcia prowadził Trener Marek Wanik i Dariusz Szubrycht, oraz trener Jacek Zieliński.

           Świetnie wspominam ten kurs i życzę każdemu, kto tylko ma możliwość, aby wziął w nim udział. Poznałem mnóstwo znanych  trenerów z całej Polski, z częścią z nich dalej mam kontakt, lub spotykamy się na różnego rodzaju turniejach w całej Polsce.

Obecnie pracuję jako trener główny w dwóch kategoriach wiekowych w AKADEMII PIŁKARSKIEJ BENIAMINEK KROSNO.

Moim zadaniem jest również organizacja kilku imprez sportowych takich jak obozy sportowe w Krośnie. Przyjeżdżają do nas drużyny z całej Polski, dzięki czemu możemy nawiązywać kontakty, dzielić się wiedzą trenerską i wymieniać swoje poglądy.

        Jestem odpowiedzialny za stworzenie zimowej ligi PROFBUD LIGA, gdzie rok rocznie w ciągu 6 tygodni zjeżdża się do Krosna 48 drużyn rywalizujących w 4 kategoriach wiekowych, o mistrzostwo owej ligi. Zainteresowanie jest bardzo duże, zarówno ze strony rodziców, dzieci, trenerów jak i kibiców.

         Ostatnim projektem, który tworzę wraz z ludźmi z Beniaminek Team, to turniej BENIAMINEK KROSNO CUP. Jest to turniej rozgrywany w 6 kategoriach wiekowych od U-8 do U-13, gdzie przyjeżdżają do nas drużyny z całej Polski i zza granicy. Już w tamtym roku czyli w sezonie 2016-2017 zgromadziliśmy na staracie tej imprezy 80 drużyn z całej Polski, reprezentowały 49 różnych Klubów od morza po Tatry, oraz kluby ze Słowacji i Ukrainy. Myślę, że to spore przedsięwzięcie, które będziemy rozwijać przy pomocy różnych organów.

      Te wszystkie rzeczy, które tworzę lub, w których biorę udział, są też zasługą uczelni PWSZ w Krośnie, gdzie na zajęciach uczyliśmy się jak zarządzać, jak tworzyć różnego rodzaju imprezy sportowe. Pamiętam, że jako studenci III roku odpowiadaliśmy za organizację BIEGU SOKOŁA, oraz imprezę w Chyrowej Bieg z kijami lub bez. 

      Na obozach, w których uczestniczylismy w trakcie trwania studiów, również wiele się działo, przeżycia które doznałem w trakcie tych studiów, przekładam na organizację obozów, które odbywają się w Krośnie i jestem za nie odpowiedzialny.

 

        Myślę, że ta uczelnia dała spory zalążek do pracy, którą dziś wykonuję i jestem wdzięczny za wszystkich ludzi, których spotkałem w takcie studiów w Krośnie, od kolegów i koleżanki przez pracowników PWSZ, wykładowców, nauczycieli, opiekunów praktyk i wszystkich, których napotkałem na mojej drodze.

Obecnie jestem absolwentem PWSZ KROSNO oraz  AWF Kraków, trenerem grup młodzieżowych w AKADEMII PIŁKARSKIEJ BENIAMINEK KROSNO,

planuję zrobić kolejną licencje trenerską UEFA A w lutym 2018 roku.  Również jestem czynnym zawodnikiem klubu LUKS Partyzant Targowiska 5 liga :)”

Paweł Tomkiewicz