Oddaj krew z KPU!

Oddaj krew z KPU w Krośnie! 🩸Niech połączy nas krew, która ratuje życie! 🩸

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji Oddaj krew z KPU w Krośnie organizowanej przez BON – Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych KPU w Krośnie oraz Studenckie Koło Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku.

Krew będziemy oddawać w krwiobusie z RCKK w Rzeszowie na płycie krośnieńskiego rynku w poniedziałek (14 listopada) w godzinach 9.00-12.00.

Wydarzenie rozpocznie VIII edycję Krośnieńskiej Wampiriady Studentów, podczas której w dniach od 14 do 18 listopada będziecie mogli oddawać krew w krwiodawstwie w Szpitalu w Krośnie.

Wśród pracowników i studentów Karpackiej Państwowej Uczelni mamy wielu zasłużonych dawców krwi, zawsze chętnych włączyć się w pomoc drugiemu człowiekowi.

📨 Podaj informację dalej i nie przegap tej daty!

Dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 – 65 lat 🦸‍♀️🦸‍♂️

Każda osoba zgłaszająca się do oddawania krwi lub jej składników musi legitymować się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL, może to być dowód osobisty lub paszport.


📌Powinna być:
📍wypoczęta,
📍przed oddaniem spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, wypić 1,5 do 2 litrów płynów w dniu poprzedzającym oddanie,
📍nie spożywać alkoholu w dniu poprzedzającym oddanie,
📍ograniczyć palenie papierosów,
📍ważyć co najmniej 50kg,(dysproporcja pomiędzy wagą a wzrostem może być przyczyną dyskwalifikacji), 📍posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go.

💖Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi❤️

Plakat promujący wydarzenie
Plakat promujący wydarzenie