Nowy rekord naszych studentów! Przejechali 1048 km na 1 litrze etanolu

W ubiegłym roku informowaliśmy , że członkowie Studenckiego Koła Naukowego SKN Rotor Krosno ustanowili nowy rekord Polski w jeździe na tzw. „kropelkę” pokonując 963 km na 1 litrze. Krośnieńska „Piła” na tegorocznych zawodach Shell Eco-marathon we Francji ustanowiła nowy rekord Polski – 1048 km/l.

Członkowie Koła Naukowego ROTOR przy Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie zajęli 8. miejsce w Europie w kategorii prototypy z silnikiem spalinowym i po raz kolejny pobili rekord Polski.

Nasi studenci pracują nad ulepszaniem pojazdu już od 2016 roku. Każde kolejne zawody przynoszą nowe rekordy, co jest zasługą ulepszeń technicznych i wytrwałej pracy wszystkich członków Koła Naukowego ROTOR.

Zawody Shell Eco Marathon polegają na tym, aby przejechać jak najdłuższą trasę na 1 litrze etanolu. W rywalizacji mogą brać udział tylko pojazdy skonstruowane przez studentów z Europy. Na torze nie pokonują setek kilometrów. Przejeżdżają 10 okrążeń, czyli ok. 16 km, a wynik końcowy przeliczany jest na podstawie ilości spalonego paliwa.