Natalia Święchowicz

Jestem absolwentką Turystyki i Rekreacji PWSZ (2007-2010). Mimo iż, z rodzinnego miasta było mi znacznie bliżej do Krakowa, wybrałam uczelnię na nieznanym mi wówczas Podkarpaciu. Zawsze pociągało mnie nieznane, zamieszkanie w Krośnie było zatem idealną okazją, by odkrywać Bieszczady i szlaki Beskidu Niskiego.

Środowisko i studenci PWSZ-u sprzyjali moim odkrywczym zapędom. Razem z Kołem Geograficznym wędrowaliśmy po górach Ukrainy, a w wolnym czasie z przyjaciółmi ze studiów odkrywaliśmy bieszczadzkie szlaki i malownicze okolice Krosna. Studia na PWSZ otworzyły mi drzwi na świat. Na drugim roku studiów wyjechałam do Hiszpanii w ramach programu Erasmus. Tam nauczyłam się płynnie hiszpańskiego, co do tej pory procentuje w moim życiu zawodowym. Tam też rozkwitły moje zainteresowania kulturą iberyjską i latynoamerykańską, dlatego naturalnym wyborem studiów magisterskich było dla mnie Kulturoznawstwo.

Bez wątpienia, tak nieoczywisty wybór krośnieńskiej uczelni zdeterminował kolejne lata mojego życia prowadząc je na dobre tory. Na trzecim roku studiów zdecydowałam, że moją przyszłość na pewno zwiążę z turystyką i podróżami. W kilka dni po obronie pracy licencjackiej, z teczką pełną moich CV szukałam stażu w krakowskich  biurach podróży. Pracę dostałam niemal od ręki, a głównym moim atutem (absolwentki bez doświadczenia w branży) była właśnie dobra znajomość hiszpańskiego i angielskiego.  

Od ukończenia studiów na PWSZ minęło niespełna 9 lat i takim stażem pracy mogę się teraz pochwalić. Przez te lata zwiedziłam 45 krajów na 5 kontynentach, pilotowałam wycieczki do Ameryki Południowej, Środkowej i do Azji, koordynowałam duże imprezy Incentive w Europie, a obecnie od 4 lat pracuję u prężnie rozwijającego się krakowskiego tour operatora, gdzie jestem managerem zespołu sprzedawców. Dziś z perspektywy czasu wiem, że moje życiowe Grand Tour rozpoczęło się właśnie na krośnieńskiej PWSZ. Dziękuję władzom uczelni za możliwości, jakie przed nami otworzyliście. Natomiast wykładowcom dziękuję za pokazanie nam, że ze swojej pasji można uczynić sposób na życie i tym samym nie przepracować ani jednego dnia w roku 😉