Monika Pietryka

„Jako absolwentka PWSZ w Krośnie, ZFG w Jaśle, mam zaszczyt podzielić się z Wami, Drodzy Maturzyści przemyśleniami, doświadczeniami i wspomnieniami, dotyczącymi mojej 3-letniej przygody, związanej ze studiowaniem na w/w uczelni. Rozpoczęłam ją, będąc na początku drogi, która miała mi otworzyć drzwi do kariery zawodowej. ZFG nie tylko sprostał moim wymaganiom, ale wyszedł daleko poza nie. Wpływ na to miało wiele ważnych czynników: doskonała, pełna różnorodnych, interdyscyplinarnych zajęć oferta kształcenia, zapewniająca nie tylko rozwój intelektualny, świetnie wykształcona kadra wykładowców, których pasja, zaangażowanie i zapał przekazywania wiedzy potrafił obudzić dotąd nieznane zainteresowania.

              Duże znaczenie dla rozwoju umiejętności językowych mają tutaj różnego rodzaju wyjazdy studyjne (Berlin, Hamburg, Bielefeld), konferencje naukowe, spotkania z Niemcami i Austriakami, których działalność jest ceniona na całym świecie (m.in. Austriacki Czarny Krzyż, Konsul Generalny Niemiec w Krakowie). Dla mnie szczególną wartość miała możliwość podjęcia semestralnych studiów na Alpen Adria Universität w Klagenfurcie (Austria), oraz czynna działalność w Kole Naukowym Germanistów. Uczestnictwo w tych właśnie przedsięwzięciach, pozwoliło mi znacznie poszerzyć własne horyzonty.
           Jeżeli zdecydujesz się pójść w moje ślady, Drogi Maturzysto i oddasz swoją przyszłość w ręce PWSZ w Krośnie, ZFG w Jaśle, to mogę Ci zagwarantować, iż kiedyś, w przyszłości dokonując bilansu zysków i strat, na pewno będziesz miał poczucie satysfakcji z dobrze podjętej decyzji, która, tak, jak, i w moim przypadku zaprocentuje w całym życiu.