Łukasz Szczurek

„Dla mnie wybór uczelni, PWSZ w Krośnie, nie był oczywisty. Z racji, że uprawiam zawodowo sport jakim jest biathlon, co wiąże się  z z ciągłymi   wyjazdami na zgrupowania oraz zawody, miałem możliwość studiowania na uczelniach we Wrocławiu, w Katowicach lub w Krakowie, gdzie uczyła się większość moich znajomych trenujących ze mną w kadrze. Na tamtą chwilę wydawało mi się, że dużo ryzykuję. Teraz wiem, że to był najlepszy wybór jakiego mogłem dokonać. Przez te kilka lat studiów mogłem pogodzić naukę oraz sport. W trakcie nauki w Krośnie uczestniczyłem w Igrzyskach Olimpijskich, które odbywały się Vancouver oraz w Sochi. Startowałem w kilkudziesięciu Pucharach Świata oraz zdobyłem wiele medali Mistrzostw Polski, a to wszystko dzięki specjalnemu indywidualnemu planu studiów, który ułożyliśmy wspólnie z Panem Profesorem Zbigniewem Barabaszem oraz Panem kierownikiem Krzysztofem Frączkiem, tak abym mógł rozwijać się sportowo i jednocześnie realizować plan studiów.

 

Podczas studiów przeżyłem wiele miłych i wesołych chwil. Na pewno na długo zostanie w mej pamięci obóz letni nad Solina gdzie spaliśmy w namiotach i braliśmy udział w zajęciach które w większości były dla mnie nowością, i sprawiały mi wiele radości. Była to niesamowita przygoda.

Obecnie jestem żołnierzem w Zespole Sportowym we Wrocławiu oraz nadal czynnym sportowcem. Przygotowuję się do sezonu Olimpijskiego w którym moim celem jest wywalczyć kwalifikację olimpijską na Igrzyska w Pyeongchang i jak najlepsze reprezentowanie tam Polski.
Czas między zgrupowaniami spędzam w najlepszym towarzystwie czyli z Żoną i dwoma synami.
 
 
Pracę dyplomową obroniłem w 2016 roku otrzymując tytuł licencjata. Ukończyłem studia na kierunku Wychowanie Fizyczne, specjalność Odnowa biologiczna z gimnastyką korekcyjną.”
Łukasz Szczurek