Lic Damian

Damian Lic – nauczyciel wychowania fizycznego, trener grup młodzieżowych w Szkółce Piłkarskiej KS „Błękit” Żołynia, sędzia piłki siatkowej szczebla centralnego najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet.

        „Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie na kierunku Wychowanie Fizyczne, specjalność Wychowanie fizyczne z gimnastyką korekcyjną. Co prawda, studia ukończyłem w 2008 roku, jednak wspominam je bardzo mile, aż do dnia dzisiejszego. Studia i kierunek wybrany trafnie, pozwalający rozwijać moje zainteresowania i pasje pod okiem dobrze wykształconej i przygotowanej kadry.         Charakterystyka anatomopatologiczna wad postawy – to przedmiot, który spędzał mi sen z powiek. Skomplikowane nazwy, niekończące się strony książki oraz ciągłe zaliczenia to te sytuacje, które zapamiętam na baaardzo długo. Nie można zapomnieć też o anatomii, fizjologii czy antropologii, jednak przekazana wiedza służy do dziś, co utwierdza mnie jeszcze bardziej w słuszności co do wybranego kierunku.


        Warto było zaliczać poszczególne semestry, aby znaleźć się na obozie sportowym. To klimat niezapomniany, specyficzny i godny uwagi każdego studenta. To tam poznawało się nowe techniki poszczególnych dyscyplin, to tam nawiązywało się liczne znajomości i to tam przechodziło się szkołę życia. A wszystko to przy wykwalifikowanych instruktorach, którzy nie raz musieli przymknąć oko na zwariowanych i pełnych pomysłów studentów 🙂        Uczelnia kojarzy mi się też z Karpatami Krosno. To tutaj mogłem na bieżąco śledzić poczynania moich kolegów i koleżanek w rozgrywkach piłki siatkowej. To tutaj zdobywałem dodatkową wiedzę potrzebną do podnoszenia moich kwalifikacji jako sędzia piłki siatkowej. I to tutaj miałem możliwość rozwoju, który procentuje do dziś.

           Czy czegokolwiek żałuję? Może i trochę, że to tak szybko się zakończyło…

        Dziś jestem nauczycielem wychowania fizycznego, trenuję grupy młodzieżowe w Szkółce Piłkarskiej KS „Błękit” Żołynia oraz jestem świeżo upieczonym sędzią OrlenLigi. „


Damian Lic