Konferencja „Zdrowa Polka”

3 marca br. w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie odbyła się konferencja „Zdrowa Polka”. Współorganizatorem konferencji była Pani Joanna Frydrych, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Konferencja, która odbyła się w przededniu Dnia Kobiet, poświęcona była zdrowiu kobiet od wieku dojrzewania do wieku pomenopauzalnego.

Patronem wydarzenia były fundacje „Różowa Skrzyneczka” oraz „Pokonać endometriozę”. Fundacja „Różowa Skrzyneczka”, prowadzi działania promujące walkę z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnieniem powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostępu do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole. Przedstawicielem Fundacji podczas konferencji i prelegentką była członkini zarządu Pani Ewa Szymera. Natomiast Fundacja „Pokonać endometriozę” została powołana w celu niesienia pomocy kobietom chorym na endometriozę i ich rodzinom, a prelekcję dotyczącą problematyki edometriozy wygłosiła Pani prezes Lucyna Jaworska-Wojtas. Nie zabrało także przedstawicieli naszej Uczelni, na temat profilaktyki chorób nowotworowych u kobiet wykład wygłosiła Pani mgr Krystyna Krygowska z Zakładu Położnictwa, a o „Higienie w okresie dojrzewania” mówiły przedstawicielki SKN Położnictwo.

W wydarzeniu udział wzięli dyrektorzy i uczniowie szkół ponadpodstawowych, przedstawiciele gmin, nauczyciele i studenci Uczelni. Gościem honorowym wydarzenia była aktorka Magdalena Schejbal.