Klimaty KPU za nami

Twórczo i naukowo – pod takim hasłem minęła kolejna edycja Karpackich Klimatów – pełnych radości i przyjemności, uśmiechniętych twarzy dzieci, wspaniałych wystawców, artystów, konkursów, atrakcji i wielu odwiedzających.

Niepowtarzalny klimat wydarzenia, pogoda, która dopisała sprawiła, że mogliśmy odczuć jak co roku  niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę panującą w tych dniach na krośnieńskim Rynku.

Spotkanie z dr Henrykiem Różańskim i dr Dominikiem Wróblem w ramach cyklu „ Z polskich ziół ciągnione treści” pn. „Zioła polskiej flory jako smaczne i lecznicze substytuty herbaty chińskiej”, przyciągnęło wielu orędowników zielarstwa i naturalnych metod pomagających dbać o zdrowie, a degustacja naparów pozwoliła poznać nieznane smaki i właściwości naszych rodzimych ziół.

Karpackie Klimaty KPU Krosno
Karpackie Klimaty KPU Krosno

Klimatyczne koncerty na dziedzińcu KPU pozwoliły poznać na nowo naszą rodzimą kulturę, twórczość i były ukojeniem dla duszy po całodziennych spotkaniach i poznawaniu uroku Karpackich Klimatów.

Ponad 500 osób odwiedziło naszą strefę zdrowia i sportu, a także pozostałe dwie strefy – techniczną i językową, pogłębiając wiedzę, bawiąc się i ciesząc ze wspólnych spotkań. Dużo radości przyniosło również kręcące się nieustannie Akademickie Koło Fortuny, przynosząc ponad 320 uczestnikom upominki i nagrody.

Najmłodsi mogli skorzystać z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji na dziedzińcu KPU przu ul. Kazimierza Wielkiego 4 – i tym razem nie zawiedli , przybyli licznie i z radością uczestniczyli we wszystkich zabawach i zajęciach na świeżym powietrzu.

Warto podkreślić, że nie byłoby tego wspaniałego wydarzenia bez pracowników i studentów Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, bez mieszkańców Krosna i okolic i wreszcie bez wszystkich uczestników, wystawców i wykonawców. Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia za rok.

Więcej fotografii na FB