Karolina Salamon

„A miałam być  pedagogiem…

        Studia na PWSZ w Krośnie? Rzeczywistość przerosła wszelkie oczekiwania. Mimo, że na samym początku obrałam całkowicie inny kierunek niż w istocie ukończyłam to bez wątpliwości poszłabym tą samą drogą jeszcze raz. Powód? Niesamowici ludzie, super atmosfera, kadra dydaktyczna na wysokim poziomie i co najważniejsze ogromne możliwości rozwojowe dla studentów.
        Jestem absolwentką kierunku Zarządzanie o specjalności zarządzanie instytucjami publicznymi. W 2013 roku był to kierunek nowopowstały więc nie ukrywam – nie było łatwo. Pierwsi studenci, nowe sale, kreatywne i wymagające podejście do kierunku. Niesamowitym zaskoczeniem było ogrom zajęć praktycznych – od autoprezentacji i symulacji biznesowych po negocjacje i pomysły na prowadzenie własnej firmy. Wtedy zadawałam sobie pytanie „po co mi to?”. Teraz wiem, że była to jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. 


        Drugi rok studiów wzbudził we mnie poczucie poszerzania wiedzy ponad podstawę programową – tutaj zaczęła się moja przygoda z Kołem Naukowym Organizacji i Zarządzania, którego opiekunem jest dr Liliana Mierzwińska oraz której z całego serca dziękuje za zaangażowanie i pomoc. Booom! pierwsze ogólnopolskie konferencje naukowe, pierwsze sukcesy i publikacje. Moment, w którym otwierasz książkę a tam Twój współautorski artykuł naukowy – uczucie warte zachodu :). Możliwości, jakie studenci mają podczas studiowania są nieocenione. Wystarczy tylko chcieć działać. Liczne wyjazdy do innych uczelni na konferencje i dzielenie się wiedzą oraz wnioskami z przeprowadzonych badań naukowych to wspaniałe doświadczenie.
      Aktualnie dzięki współpracy PWSZ w Krośnie z największymi pracodawcami w okolicy otrzymałam propozycje pracy w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie. Całą zdobytą wiedzę na studiach wykorzystuje w pracy – teraz pełniąc obowiązki Pełnomocnika ds. Praw Pacjenta a wcześniej jako referent w Dziale Kadr oraz Sekcji Organizacji i Marketingu. Ponadto kontynuuje naukę w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej na kierunku Administracja o specjalności zarządzanie zasobami ludzkimi.


Jednak to nie jest to samo co na PWSZ :)”


Karolina Salamon