I Zjazd Absolwentów za nami…

I Zjazdem Absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie uczelnia rozpoczęła obchody 20-lecia działalności. Zaproszenie do udziału w zjeździe przyjęli absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, Kolegium Nauczycielskiego w Krośnie oraz krośnieńskiego oddziału Punktu Konsultacyjnego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie. Spotkanie było okazją do wspomnień z czasów studiów, wymiany doświadczeń związanych z aktywnością zawodową po ich ukończeniu i odnowienia dawnych kontaktów.

Oficjalna część zjazdu rozpoczęła się w auli PWSZ przy ul. Dmochowskiego 12. Na to spotkanie przyjechali absolwenci z Krosna, oraz ci, którzy aktualnie mieszkają z dala od domu, m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Ustrzykach, Strzyżowie, a nawet w Anglii i Norwegii (Agnieszko, dziękujemy, że chciałaś być z nami w tym dniu) oraz Dyrektorzy Instytutów, Kierownicy Zakładów i Pracownicy PWSZ w Krośnie.

Absolwentów powitał prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Barabasz, prorektor ds. rozwoju, który jak sam o sobie powiedział na wstępie, przyjechał do Krosna przypadkiem, a pozostał do dzisiaj. Pokochał to miasto i ludzi. W swoim wystąpieniu nawiązał do tradycji kształcenia nauczycieli w Krośnie oraz do bogatej historii szkolnictwa wyższego na Podkarpaciu. Mgr Franciszek Tereszkiewicz, kanclerz PWSZ w Krośnie i wieloletni dyrektor Kolegium Nauczycielskiego w Krośnie, przybliżył historię powstawania pierwszej państwowej uczelni wyższej i jej rozwoju w okresie minionych lat. Z tej okazji przygotowana została wystawa obrazująca przemiany, jakie nastąpiły w uczelni w ciągu dwudziestu lat. Emocjonalne wystąpienie Sławomira Stefańskiego, absolwenta PWSZ w Krośnie, a obecnie Wójta Gminy Wojaszówka, pokazało, że dobre wspomnienia z czasu studiów pozostają w pamięci na długo… a nawet na zawsze. Ta część spotkania została zakończona wykładem Czy słusznie Parva Cracovia? dra Piotra Łopatkiewicza dotyczącym bogatych związków Krosna z Krakowem.

Po zakończeniu części oficjalnej absolwenci mieli okazję do spotkania się ze swoimi wykładowcami, odwiedzenia miejsc, w których kiedyś studiowali i zwiedzenia kampusów położonych w innych częściach miasta.

Druga, mniej oficjalna część zjazdu, odbyła się w restauracji Dwa Serca, której właścicielem jest absolwent PWSZ w Krośnie. Tym bardziej było nam miło gościć w jego życzliwych progach. Bal Absolwenta zgromadził ponad 150 osób. Uczestnicy balu rozpoczęli zabawę odtańczeniem poloneza. Był czas na rozmowy, wspomnienia i opowieści. Był też czas na skosztowanie okolicznościowego tortu. Mamy nadzieję, że nasi absolwenci dobrze będą wspominać I Zjazd i będą dobrze mówić o krośnieńskiej uczelni. To oni są bowiem najlepszymi ambasadorami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie.

Do zobaczenia na kolejnym zjeździe…..