Gwiazdy siatkówki w Krośnie! Zbiórka krwi!

W najbliższy wtorek, 7 marca br., w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR Krosno, przy ul. Bursaki 29a, mecz towarzyski zagrają 1-ligowa drużyna siatkówki kobiet – Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno i Wicemistrzynie Polski – DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów. Spotkanie podopiecznych trenerów Dominika Stanisławczyka oraz Stéphana Antigi rozpocznie się o godz. 18.00. Przedsprzedaż biletów rusza już w piątek 3 marca br.


„Karpatki” – Akademickie Mistrzynie Polski – w I lidze siatkówki kobiet grają od 2013 roku. Na swoim koncie mają wiele sukcesów, w tym pięciokrotne Akademickie Mistrzostwo Polski w piłce siatkowej, które wywalczyły w latach: 2012, 2013, 2014, 2015 i 2022. Drużyna trenowana przez Dominika Stanisławczyka obecnie gra w składzie: Amelia Bogdanowicz (rozgrywająca), Wiktoria Wosiewicz (libero), Wiktoria Makarewicz (atakująca), Julia Szczelokowa (przyjmująca), Alakandra Hochołowska (przyjmująca), Emilia Oktaba (środkowa), Małgorzata Kuczyńska (środkowa), Izabela Dąbrowska (libero), Karolina Legień (rozgrywająca), Izabela Wisz (atakująca / kapitan), Natalia Sławińska (przyjmująca), Marcelina Gliniecka (przyjmująca), Maja Grodzka (środkowa).

– 7 marca Karpatki zagrają z jedną z najlepszych polskich drużyn w siatkówce kobiet, z doświadczonymi zawodniczkami, z których kilka gra aktualnie w Reprezentacji Polski. To oznacza, że mecz w Krośnie zapowiada się na ciekawe widowisko, z udziałem czołowych polskich siatkarek i ich trenera Stéphana Antigi, i będzie na wysokim poziomie sportowym. Karpatki są gotowe na to spotkanie i na pewno dostarczą kibicom wielu wrażeń – podkreśla Marcin Janusz, prezes Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno.

Przeciwniczkami Karpatek, w meczu towarzyskim rozegranym przed własną publicznością i we własnej hali, będą zawodniczki DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów, aktualne wicemistrzynie Tauron Ligii i zdobywczynie Superpucharu Polski w latach 2021 i 2022. Zawodniczki Developres BELLA DOLINA Rzeszów, trenowane przez Stéphana Antigę, grają obecnie w składzie: Katarzyna Bagrowska (przyjmująca), Jelena Blagojević (przyjmująca/kapitan), Anna Obiała / Stencel (środkowa), Weronika Centka (środkowa), Katarzyna Wenerska (rozgrywająca), Aleksandra Szczygłowska (libero), Izabella Rapacz (atakująca), Gabriela Orvošová (atakująca), Daria Przybyła (libero), Weronika Szlagowska (przyjmująca), Ann Kalandadze (przyjmująca), Magdalena Jurczyk (środkowa), Julia Bińczycka (rozgrywająca). Wśród nich są aktualne zawodniczki Reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet: Weronika Szlagowska, Anna Obiała, Aleksandra Szczygłowska, Katarzyna Wenerska i Magdalena Jurczyk – była wychowanka Karpat MOSiR Krosno i była studentka Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie!

– Doświadczenie drużyny buduje się poprzez grę, poprzez mecze, nie tylko ligowe, ale i towarzyskie, czyli takie jak ten, który rozegramy w Krośnie 7 marca. Gra to najlepszy sposób, żeby dziewczyny uczyły się walczyć o każdą piłkę i każdy punkt. Liczymy, że to będzie dobre i emocjonujące spotkanie, na wysokim poziomie sportowym. Jesteśmy pełni sympatii dla krośnieńskiej drużyny i cieszymy się, że nasze zawodniczki spotkają się na jednym parkiecie – mówi Marek Pieniążek, wiceprezes DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów.

Przedsprzedaż biletów
Sprzedaż biletów na mecz towarzyski „Gwiazdy siatkówki w Krośnie” między drużynami Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno a DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów rozpocznie się w najbliższy piątek i potrwa 3 dni, tj. 3.03 (piątek), 4.03 (sobota), 6.03.2023 r. (poniedziałek). Bilety w cenie 10 zł dostępne będą przed meczem ligowym w siatkówce, w godz. 17.00-18.00. Pozostała pula biletów dostępna będzie w sprzedaży bezpośrednio przed meczem 7 marca od godz. 17.00. Dzieci i młodzież na mecz wejdą bezpłatnie.

– Liczymy na pełne trybuny, na doping nie tylko wiernych kibiców i sympatyków siatkówki, ale na doping całego Krosna. Takie mecze nie zdarzają się w naszym mieście zbyt często, więc pokażmy sportowego ducha walki Krosna i krośnian – mówi Marcin Janusz, prezes KSS Karpaty Krosno.


Zbiórka krwi
W sobotę poprzedzającą mecz Karpat Krosno Glass-PANS Krosno i DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów, odbędzie się akcja zbiórki krwi, zorganizowana przez Strefę Kibica-Dawcy Karpat Krosno. Osoby, które przyjdą 4 marca br. (sobota) przed Halę Sportowo-Widowiskową przy ul. Bursaki 29a w Krośnie i w godz. 9.00-12.00 zgłoszą się do mobilnego punktu poboru krwi w ramach akcji „Oddaj krew, podaruj życie”, otrzymają karnet na mecze krośnieńskiej siatkówki, w tym na mecz „Karpatek” z DevelopRes BELLA DOLINA Rzeszów.

– Zbiórka krwi jest już kolejną akcją, zainicjowaną przez Strefę Kibica-Dawcy, w ramach której kibice krośnieńskiej siatkówki i miłośnicy sportu oddają krew dla potrzebujących. W ten sposób udało się już zebrać ponad 93 litry krwi, a w dziewięciu dotychczasowych edycjach akcji krew oddało 207 osób – mówi Marcin Niepokój, koordynator akcji Strefy Kibica-Dawcy.

Więcej informacji na stronie www.karpaty-krosno.pl oraz na fanpage KSS Karpaty Krosno na Facebooku oraz w social mediach – FB i IG – Karpaty Krosno Glass-PANS Krosno.