Elżbieta Korzeniowska

„Przed trzema laty stanęłam przed dylematem wyboru uczelni. Chciałam wybrać uczelnię kształcącą nowocześnie i praktycznie, posiadającą w swojej ofercie  specjalności odpowiadające aktualnym wymogom rynku pracy. Z obecnej perspektywy przyznaję, że mój wybór był zdecydowanie słuszny.

Studiowanie filologii germańskiej był od wielu lat moim marzeniem, podjęcie studiów w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  w Krośnie w Zakładzie Filologii Germańskiej (mieścił się w czasie 2 lat moich studiów  w Jaśle), umożliwiło mi spełnienie tego marzenia. Dzięki współpracy  ZFG z  Towarzystwem Polsko- Niemieckim w Hamburgu mogłam wyjechać do Hamburga, zwiedzić Berlin, Lubekę, Poczdam i Drezno. Większość z nas miała również okazję uczestniczyć w konferencjach polsko- niemieckich, w ramach współpracy zakładu z ewangelickim stowarzyszeniem Ost-West-Kreis  z Niemiec, dzięki któremu mieliśmy kontakt z „żywym” językiem. Ja osobiście  jako członkini Studenckiego Koła Naukowego Germanistów mogłam uczestniczyć w trzech takich konferencjach: w Szczecinie, Targowiskach i Sromowcach.

 

Dzięki studiom w Krośnie miałam możliwość jako stypendystka programu Erasmus studiować w Niemczech, w Kolonii, co było wspaniałym doświadczeniem i możliwością rozwoju. Już jako absolwentka tej uczelni bez  problemu mogłam podjąć studia drugiego stopnia na UJ a poza tym szczęście mi dopisało i zaraz po ukończeniu studiów w roku 2012 znalazłam pracę w szkole. Łączę studia  niestacjonarne w Krakowie z pracą nauczyciela w gimnazjum, co jest spełnieniem moich marzeń.

PWSZ w Krośnie otwiera wiele drzwi i daje wielkie perspektywy znalezienia pracy, z czystym sumieniem i gorąco polecam tę  uczelnię  a szczególnie filologię  germańską.

Spróbuj a nie będziesz żałować! :)”