Barbara Nikody (Hejnosz)

Barbara Nikody (Hejnosz) – instruktor-wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku, instruktor pływania w UKS Aquarius Lesko, instruktor piłki siatkowej, Młodszy Ratownik WOPR.

 
„Jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie na kierunku Wychowanie Fizyczne. Sport od zawsze był moją pasją, w szczególności pływanie, dlatego wybrałam specjalność Instruktor Pływania. Studia rozpoczęłam w 2010 roku i sądzę, że był to najlepszy wybór- niezapomniana atmosfera, świetni i kompetentni wykładowcy pełni pasji i wiedzy, którą nam  umiejętnie przekazali. Doskonale pamiętam zajęcia z anatomii, antropologii czy antropomotoryki, które nie należały do najłatwiejszych

Najmilej wspominam obozy: żeglarski i letni, a podczas nich poranne rozpływki, kolarstwo, biegi na orientacje, windsurfing, kajakarstwo, nauka wiązania lin oraz obóz zimowy, który pozwolił mi na doskonalenie umiejętności narciarskich. Podczas studiów odbywaliśmy praktyki w szkole podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej,  dzięki, którym obecnie bez problemu organizuję swoją pracę dydaktyczną.  Pamiętam również, gdy całym rocznikiem pojechaliśmy na turniej bowlingowy na Słowację, podczas którego rywalizowaliśmy ze studentami z Żyliny. Na III roku studiów organizowaliśmy m.in. „Bieg Sokoła im. Stanisława Rabiasza” i „Marszobieg z kijami czy bez” w Chyrowej, dzięki czemu zdobyłam doświadczenie w organizacji tego typu imprez i wykorzystuje je w swojej obecnej pracy.                    

W czasie studiów należałam do Klubu Uczelnianego AZS PWSZ Krosno, w ramach którego reprezentowałam uczelnię w zawodach sportowych, m.in. w unihokeju czy pływaniu. W 2012 roku ukończyłam kurs Młodszego Ratownika WOPR oraz kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Po ukończeniu studiów licencjackich w PWSZ Krosno podjęłam studia magisterskie na Uniwersytecie Rzeszowskim, na których wybrałam specjalność instruktor piłki siatkowej.  Niestety w Rzeszowie zabrakło atmosfery Krośnieńskiej uczelni.

Od dwóch lat pracuję w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku jako instruktor wychowania fizycznego, prowadzę sekcję piłki siatkowej i koszykowej, jestem opiekunem koła KU AZS PWSZ SANOK. Mimo, iż sama jestem nauczycielem akademickim, nadal czynnie trenuję i kształcę się – kilkukrotnie brałam udział w warsztatach oraz szkoleniach.  Ostatnio ukończyłam kurs kierownika i wychowawcy wypoczynku.  Od roku jestem instruktorem pływania w UKS Aquarius Lesko, gdzie prowadzę zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Dzięki PWSZ Krosno miałam możliwość rozwoju swoich umiejętności, a zdobyta wiedza i doświadczenie otworzyły mi drogę  do wymarzonej pracy. Wszystkim polecam studia na kierunku Wychowanie Fizyczne w PWSZ Krosno.”

 Barbara Nikody