Akademicki Dzień Nauki – Dzień otwarty w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie

Ponad 700 uczniów szkół ponadpodstawowych z Krosna, Jasła, Rymanowa, Jedlicza oraz Iwonicza-Zdroju wzięło udział w organizowanym 8 kwietnia br. Akademickim Dniu Nauki. Patronat nad wydarzeniem objęli: Pan Jerzy Borcz, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości.

Dzień otwarty, który odbył się w Kampusie Techniczno-Sportowym, to doskonała okazja do zaprezentowania oferty kształcenia przybyłym na wydarzenie uczniom szkół ponadpodstawowych.

Akademicki Dzień Nauki to: prezentacje kierunków studiów, stoiska promocyjne Studenckich Kół Naukowych, warsztaty i szkolenia oraz konkursy z nagrodami.

Studenci zrzeszeni w  Kołach Naukowych wraz z Opiekunami przygotowali dla uczniów szereg ciekawostek naukowych, atrakcji oraz konkursów z nagrodami. Podczas Akademickiego Dnia Nauki swoje stoiska promocyjne przygotowali:

SKN Produkcji i Bezpieczeństwa Żywności: Bezpieczne frykasy
SKN Medialni: Zaistnieć w sieci
SKN Towaroznawców: Nieznane cechy produktów codziennych
SKN Honorowych Dawców Krwi i Potencjalnych Dawców Szpiku: Tour the First Aid (wykonywanie czynności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na czas)
SKN Neo: Wydrukuj swoją rzeczywistość, Skok do wirtualnej rzeczywistości oraz Symulator jazdy
SKN Planta Medica: O czym szumią zioła
SKN Ekonomistów: Zgadnij kasę
SKN Organizacji i Zarządzania: Zostań menadżerem!
SKN Rotor: Rotor – rekord Polski w zasięgu ręki? Przyjdź i oceń sam
SKN K100: Gry bez prądu
SKN Twórczych Pedagogów: Myślimy dywergencyjnie, działamy na rzecz edukacji przyszłości
SKN Florencja i SKN Wolontariatu Studenckiego: Pielęgniarstwo i wolontariat – medycyna polowa
SKN vDesign: Prezentacja projektu biorącego udział w konkursie Młodych Konstruktorów Solid Works

Uczestnicy Akademickiego Dnia Nauki mogli również wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tę okazję warsztatach i szkoleniach. Kierunek Wychowania fizycznego zachęcał uczniów do udziału w warsztatach pn. Siła, moc, koordynacja czyli motoryczność pod kontrolą i ocena komponentów masy ciała. O tym Jak zdobyć zasięgi w mediach społecznościowych opowiadał Artur Janas z kierunku Marketing internetowy. English is fun to propozycja przygotowana przez studentów z kierunku Filologia angielska. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty pt. Geoportal – wykorzystanie aplikacji jako źródła informacji geograficznej i kartograficznej oraz Quiz krajoznawczy z nagrodami, które przeprowadził dr Wojciech Krukar z kierunku Turystyka i rekreacja. Natomiast mgr inż. Radosław Kruk z kierunku Automatyka i robotyka zaprezentował uczestnikom Akademickiego Dnia Nauki warsztaty pt. Mobilność, elektryczne rowery i świat konstrukcji – projektowanie 3D.

W ofercie znalazły się również szkolenia przeprowadzone przez specjalistów: Mobilność na europejskim rynku pracy – bezpieczne oferty pracy – prowadzenie: Wojciech Woś – doradca EURES w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie.

Jak zarządzać sobą w czasie – prowadzenie: Monika Tęczar – Doradca Zawodowy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Oddział Zamiejscowy w Krośnie

PR z nieograniczonymi możliwościami programu Canva! – prowadzenie: dr inż. Marta Pisarek

Autentyczna marka osobista. Jak osiągnąć dobrostan, odnieść sukces i pozostać sobą – prowadzenie: Agnieszka Łatkowska – Menedżer ds. Komercjalizacji i Rozwoju – Polska Fundacja Przedsiębiorczości

Podczas podziękowań i wręczenia nagród prowadzący przekazał uczestnikom Akademickiego Dnia Nauki informację o objęciu patronatem organizowanej imprezy przez Pana Jerzego Borcza Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom akademickim, opiekunom Studencki Kół Naukowych, studentom za organizację tak ciekawego wydarzenia, natomiast uczniom i nauczycielom szkół ponadpodstawowym za wspólnie spędzony czas i już dzisiaj zapraszamy za rok!