Agnieszka Wajda (Dziadosz)

„Witam serdecznie. Nazywam się Agnieszka Wajda, jestem absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie, kierunek Wychowanie Fizyczne ze specjalnością Odnowa biologiczna z gimnastyką korekcyjną. Studia ukończyłam w 2013 roku.


           Już w liceum wiedziałam na jakim kierunku i gdzie chciałabym rozpocząć studia. Oczywiście wybrałam Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie. Plusem na pewno było to, że na uczelnię miałam tylko 10 minut drogi spacerem, więc na zajęcia nigdy się nie spóźniałam. W pewnym stopniu  dużo wcześniej byłam związana z tą uczelnią. Moją wielką pasją zawsze był sport, a konkretnie piłka siatkowa. Gdy spotkałam na swojej drodze trenera Zbigniewa Sobolewskiego, który był wykładowcą na PWSZ, wszystko potoczyło się w kierunku tego sportu. Pamiętam, że początki nie były łatwe. Jako juniorka nie miałam za dużego doświadczenia, a trafiłam do doświadczonych zawodniczek. Lecz z biegiem lat było coraz lepiej. Tak połączyłam studia z treningami.


         Uczelnię wspominam bardzo dobrze. Mimo, że dalszą naukę na kierunku Wychowanie Fizyczne kontynuowałam w Rzeszowie, to właśnie na uczelnię w Krośnie chciałabym wrócić. Momentami nie było łatwo, dużo zajęć, popołudniowe treningi oraz wyjazdowe mecze. Po intensywnym tygodniu nie było siły na naukę. Pomimo tego, że ze sportem miałam dużo wspólnego to moim słabszym punktem było pływanie. Na szczęście wykładowca, z którym miałam zajęcia był bardzo wyrozumiały i za którymś podejściem udało się zaliczyć zajęcia z pływania. Na uczelni poznałam dużo wspaniałych ludzi, z niektórymi z nich kontakt mam do dziś. Jeśli miałabym możliwość powrotu na studia, na pewno powtórzyłabym te 3 lata na PWSZ w Krośnie.


      Po zakończeniu edukacji oraz kariery siatkarskiej 2 lata spędziłam w Belgii wraz z mężem. Obecnie oczekuje na małego szkraba. Mam nadzieję, że sprawdzę się w nowej roli.”

Agnieszka Wajda