Absolwenci pielęgniarstwa Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie odebrali dyplomy

https://www.gov.pl/web/nauka/absolwenci-pielegniarstwa-karpackiej-panstwowej-uczelni-w-krosnie-odebrali-dyplomy

76 młodych pielęgniarzy, absolwentów Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, odebrało w środę dyplomy. Egzaminy końcowe odbyły się zdalnie, a w uroczystości wręczania dyplomów online udział wziął minister nauki i szkolnictwa wyższego Wojciech Murdzek oraz wiceminister nauki Anna Budzanowska.

Ministrowie stoją nad stolikiem z laptopem

Minister W. Murdzek: odebranie dyplomu online – symboliczna chwila

Odebranie dyplomu to jedna z najprzyjemniejszych chwil podczas całych studiów.  Zawsze towarzyszy temu ogrom wzruszeń i emocji, a w obecnej sytuacji dzisiejsza uroczystość wręczenia dyplomów na charakter wyjątkowo symboliczny – powiedział minister nauki Wojciech Murdzek.

Rektor KPU w Krośnie – prof. dr hab. Grzegorz Przebinda podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację zdalnego wręczenia dyplomów. „Dziękuję również ministrowi nauki Wojciechowi Murdzkowi i wiceminister Annie Budzanowskiej za obecność online” – powiedział prof. Przebinda.

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie

Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie (wcześniej: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie) została utworzona w 1999 rokuKrośnieńska uczelnia kształci studentów na studiach licencjackich,  inżynierskich oraz magisterskich. Uczelnia ma w swojej ofercie studia podyplomowe, kursy specjalistyczne i kursy językowe. KPU w Krośnie jest certyfikowanym ośrodkiem Egzaminacyjnym British Council, oferującym egzaminy Cambrigde ESOL.

Na mocy Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dniem 1 maja 2020 r. uczelnia zmieniła nazwę z  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie na Karpacką Państwową Uczelnię w Krośnie.

MNiSW wspiera inicjatywy online

Zgodnie z zaleceniami resortu nauki, Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie prowadzi w warunkach pandemii COVID-19 kształcenie zdalne. Egzaminy online odbyły się na uczelni w kwietniu, między innymi na kierunkach inżynierskich. Ta formuła stała się udziałem także kierunku pielęgniarstwo.

W inicjatywach przeprowadzanych zdalnie uczestniczy także resort nauki i szkolnictwa wyższego, czego przykładem jest uroczystość online w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie lub powołanie członków Państwowej Komisji do spraw Poświadczania Znajomości Języka Polskiego.