Renata Banaś

„Nazywam się Banaś Renata i jestem absolwentką PWSZ w Krośnie na kierunku Wychowanie Fizyczne o specjalności Odnowa Biologiczna z gimnastyką korekcyjną.
Zawsze powtarzam, że nie wróciłabym się do żadnej szkoły, wyjątkiem jest PWSZ w Krośnie. Trzy lata spędzone na tym kierunku pozwoliły mi poszerzyć horyzonty, spróbować rzeczy, których prawdopodobnie nie miałabym okazji spróbować do tej pory np. nauka windsurfingu, czy 5 niezapomnianych dni na obozie żeglarskim, na którym praktycznie 24h/dobę spędza się na łódce…


Poza samą nauką działałam również w biurze Akademickiego Związku Sportowego, które dało mi możliwość poznania wielu ciekawych ludzi. AZS był nie tylko miejscem, w którym można było wyrobić legitymację studencką lecz też swoistą „bazą”, w której można było spędzić czas pomiędzy zajęciami.
Podczas studiów brałam również czynny udział w reprezentowaniu uczelni na różnego rodzaju zawodach, począwszy od unihokeja poprzez koszykówkę, pływanie, aż po kolarstwo górskie. Wykładowcy, którzy prowadzili zajęcia, dzielili się z nami doświadczeniem i pasją, zachęcając nas do angażowania się w Kulturę fizyczną poprzez organizowanie różnego rodzaju zawodów, biegów itd., po czym razem z nami, studentami, świętowali i byli jak nasi dobrzy koledzy.


Wychowanie Fizyczne pozwoliło mi na nabycie umiejętności, które z chęcią doskonalę pracując od dwóch lat w KAP Bardomed z najmłodszą grupą przedszkolaków. Poza pracą w KAP-ie, pracuję w przedszkolu opiekując się najmłodszymi dziećmi oraz prowadzę z nimi zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Na codzień staram się czerpać jak najwięcej radości od dzieci i wiem że moje studia nie poszły na marne.


Obecnie jestem również absolwentką studiów uzupełniajacych Uniwersytetu Rzeszowskiego, kierunku Wychowanie Fizyczne ze specjalnością Instruktor pływania.”

Renata Banaś