Spotkań polsko-irlandzkich ciąg dalszy – zajęcia w Naftówce prowadzone przez gości z Irlandii

Dnia 29 marca, na zaproszenie zaprzyjaźnionej krośnieńskiej szkoły średniej studentki z Belfastu, pod opieką dr Agnieszki Habrat, poprowadziły zajęcia konwersacyjne na temat kultury irlandzkiej i polskiej. Spotkanie było świetnie zaplanowane zorganizowane przez gospodarzy

Panie mgr Eliza Chodak oraz Barbara Zarych, nauczycielki języka angielskiego z Zespołu Szkół Naftowych i Gazowniczych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie, entuzjastycznie nastawione do kontaktów szkolnych z zagranicą, udostępniły na stronie internetowej szkoły miłe wspomnienie ze spotkania swoich uczniów z przebywającymi w Zakładzie Filologii Angielskiej. 

Irlandzcy native speakers w Naftówce

„Znając języki wszędzie czujesz się jak u siebie w domu”. (Edmund de Wall)Ten cytat nie jest obcy uczniom Naftówki, którzy podjęli wyzwanie i uczestniczyli w spotkaniu ze studentkami z Irlandii przebywającymi obecnie  w Zakładzie Filologii Angielskiej, PANS w Krośnie. Spotkania odbyły się w dwóch grupach i zostały przeprowadzone przez 8 dziewczyn z Belfastu, z St. Mary’s College.

Uczniowie mieli za zadanie uzyskać jak najwięcej informacji od naszych zagranicznych gości dotyczących kierunków studiów, zainteresowań oraz innych aspektów życia codziennego.

Tak wspominają wydarzenie sami uczestnicy:

„Czasami był problem ze zrozumieniem niektórych słów ale dziewczyny  starały się powtarzać i mówić wolniej”.

„Ich akcent był ciężki do zrozumienia ale mi się podobało jego brzmienie”.

„Dziewczyny były bardzo miłe i rozmowne. Rozmawialiśmy z nimi na przeróżne tematy i bez problemu dogadywaliśmy się. Bardzo nam się podobało i nie możemy się doczekać większej ilości takich spotkań w przyszłości”.

„Dla mnie to spotkanie było fajnym doświadczeniem, nie mówiłem dużo bo jestem nieśmiały, ciekawie się rozmawiało z tymi native speakerami”.

„Bardzo miło się rozmawiało. Dziewczyny dużo opowiadały o życiu w Irlandii. Każdy miał szansę się odezwać i ciągle były nowe tematy, przez co czas bardzo szybko zleciał”.

Dziewczyny przyjechały pod opieką Pani dr Agnieszki Habrat – Kierownika Zakładu Filologii Angielskiej, Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie.

Wydarzenie okazało się ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów.

Mamy ogromną nadzieję na dalszą współpracę….

Wkrótce poinformujemy was o podobnych wydarzeniach, na które czekamy z niecierpliwością.

https://naftowka.pl/2023/03/30/irish-native-speakers-w-naftowce/?fbclid=IwAR2a8yE160UlFNhgCbejwRzffoYTWgnr5hR4ru9rybao2AilQdSu9kCMbHs