Filologia angielska dla szkół 

 

W ramach współpracy ze szkołami partnerskimi oraz ramach promocji kierunku Filologia angielska, nasi wykładowcy prowadzą zajęcia dla zainteresowanych uczniów.

30 listopada dr Agnieszka Habrat odwiedziła Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1, im. J. Szczepanika w Krośnie i poprowadziła lekcję dla 36-osobowej klasy humanistyczno-językowej, pt. „About food. Not only for foodies”. Lekcja dotyczyła angielskich kulinariów związanych ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Było apetycznie i zajmująco.

Z kolei w dniu 6 grudnia odbyły się zajęcia z j. angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Jedliczu poprowadzone przez dr Dorotę Rygiel. W zajęciach wzięła udział grupa licealistów szczególnie zainteresowanych językiem angielskim oraz wiążąca swą przyszłość ze studiami filologicznymi. Jako że zajęcia odbywały się w dniu św. Mikołaja, tematyka lekcji związana była z tą właśnie postacią. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali zadania leksykalne, brali udział w ciekawych grach językowych oraz chętnie wypowiadali się w ogólnoklasowej dyskusji. Na koniec wyrazili ogromną chęć uczestnictwa w kolejnych zajęciach językowych w ramach współpracy obu szkół.