Korzystając ze sprzyjającej pogody członkowie Studenckiego Koła Naukowego Planta Medica udali się w dniach 4-6 listopada na drugą wyprawę w ramach projektu „Badanie bioróżnorodności Magurskiego Parku Narodowego”. W tym czasie członkowie mogli uczestniczyć w dwóch spacerach tematycznych – botanicznym oraz historyczno-etnograficznym. Część uczestników zdecydowała się na indywidualne badanie okolic Krempnej, w której znajduje się stacja badawcza.
W ramach spaceru botanicznego prowadzonego przez Adriana Gałązkę studenci mieli okazję poznać miejscową roślinność oraz typowe dla okresu jesiennego gatunki grzybów. Początkowo grupa kierowała się poprzez las w stronę Świątkowej Małej, a następnie Kotani by powrócić w okolice Krempnej. Pomimo niewielkich opadów oraz zamgleń członkowie Koła starannie przyglądali się występującym gatunkom, próbując dokonać ich oznaczenia oraz wymieniali się praktyczną wiedzą co do ich zastosowania w lecznictwie oraz kulinariach.
Drugi spacer, następujący po części botanicznej, prowadzony przez Sebastiana Fröhlicha, ze względów pogodowych za cel obrał centrum Krempnej. Parę kroków od głównej ulicy uczestnicy mogli podziwiać jeden z obiektów znajdujących się na Szlaku Architektury Drewnianej – byłą cerkiew grekokatolicką pw. Świętych Kosmy i Damiana. Na jej podstawie studenci mogli usłyszeć o innych tego typu obiektach w okolicy stacji badawczej oraz historii regionu, a także poznać kulturę okolicznego terenu. Przy okazji grupa poznała bardzo sympatycznego mieszkańca, który również podzielił się swoimi spostrzeżeniami oraz wiedzą.
Poza aktywnością badawczą członkowie w ramach jednego z wieczorów zorganizowali ognisko jak i wspólne gotowanie potrawki. W jego ramach mogli się wykazać studenci o zdolnościach survivalowych oraz kulinarnych