Dzień Hiszpański za nami

26 kwietnia br. w Zakładzie Filologii Angielskiej odbyła się V edycja Dnia Hiszpańskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez studentów III roku Filologii Angielskiej studiujących równolegle język hiszpański. Pomysłodawcą i osobą czuwającą nad przebiegiem wydarzenia był mgr Roberto Martinez, nauczyciel języka hiszpańskiego. Tematem przewodnim wydarzenia było życie i twórczość Pabla Picassa.

Dzień Hiszpański został zainaugurowany niezwykle interesującym wykładem, który wygłosiła mgr Beata Bałut, nasz gość z liceum plastycznego w Krośnie. W programie wydarzenia znalazły się liczne konkursy, w których uczniowie z okolicznych liceów chętnie brali udział. Przygotowane przez nich prace plastyczne, fotograficzne oraz stroje związane z życiem i twórczością Picassa zaprezentowano publiczności, a najlepsze z nich zostały nagrodzone.

W trakcie wydarzenia głos zabrały dr Agnieszka Habrat, Kierownik Zakładu Filologii Angielskiej oraz mgr Anna Hycnar, Kierownik Zakładu Studiów Dwujęzykowych, które przedstawiły ofertę obu kierunków. Przeprowadzona została również międzynarodowa debata pomiędzy studentami naszej uczelni oraz studentkami z Hiszpanii przebywającymi w Krośnie na wymianie studenckiej ERASMUS+.

Bogaty program wydarzenia, wspaniali goście oraz niesamowita publiczność sprawiły, że V Edycja Dnia Hiszpańskiego odniosła pełen sukces. Dziękujemy serdecznie wszystkim za liczne przybycie i udział, w szczególności dziękujemy uczniom z zaproszonych szkół ponadpodstawowych: Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie, ZSP nr 4 w Jaśle, Zespołu Szkół Technicznych w Strzyżowie, Liceum Plastycznego oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie.