Academia w Biegu Erasmusa

12 kwietnia o godz. 12:00 językowa Academia uaktywniła swe supermoce w biegowym wyzwaniu Erasmusa pod hasłem: „Wspólnie dla demokracji”.
Wraz z przedstawicielami władz, pracownikami i studentami PANS w Krośnie przystąpiliśmy do sportowej rywalizacji w imponującym składzie 5 sztafet, których zadaniem było przebiegnięcie jak najdłuższego dystansu w czasie 15 minut. Razem pokonaliśmy ponad 61 km!

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły dwie sztafety Academii: Ania, Ola, Amelka i Milenka w kategorii szkół podstawowych oraz Julita, Lena, Maks i Kacper w kategorii szkół ponadpodstawowych,  którzy w bardzo dobrym tempie dobiegli do mety i na łącznym koncie biegowym PANS dopisali aż 24 km!

To był fantastyczny sportowo-językowy event z inicjatywy Pani Prorektor dr Agnieszki Woźniak,  integrujący społeczność naszej uczelni oraz promujący istotne idee: demokracji,  wspólnoty i międzynarodowych relacji.  A o dobrą atmosferę tego wydarzenia zadbał Pan Rektor dr hab. Zbigniew Barabasz, prof. PANS, który nieprzerwanie dopingował uczestników biegu, dodając im wiatru w nogach i sportowej motywacji.

Za rok z pewnością Academia zamelduje się na starcie w kolejnej edycji Biegu Erasmusa, być może nawet w powiększonym składzie.