Lektorzy


Katarzyna Albrycht-Błahut

Magister filologii angielskiej i nauczyciel języka hiszpańskiego. Weteranka kursów językowych zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Nieustannie poszukuje skutecznych metod aktywizacji i motywowania do nauki języków. Lubi malować zachody słońca i oglądać anime.

Joanna Krochmal

Absolwentka filologii angielskiej UMCS w Lublinie, wykładowca Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, administrator Wewnętrznego Ośrodka Egzaminacyjnego British Council. W Academii prowadzi kursy dla dzieci i młodzieży oraz konwersacje, specjalizuje się w przygotowaniu kandydatów do egzaminów międzynarodowych Cambridge English. Jej zawodowe fascynacje to nowoczesna metodyka nauczania języków obcych oraz język angielski w biznesie. W wolnym czasie biega, gotuje i czyta. Uwielbia sushi i górskie wędrówki.


Agnieszka Antosz-Kasprzyk

Ukończyła filologię angielską oraz studia podyplomowe z nauczania i tłumaczenia języka angielskiego specjalistycznego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnień związanych z nauczaniem języka angielskiego specjalistycznego, a w szczególności języka medycznego, a także nauczaniem osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi np. z dysleksją. Jest autorką skryptów i publikacji dla studentów. Regularnie ćwiczy jogę, w wolnym czasie uwielbia czytać, gotować i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Kamila Kurdziel

Ukończyła studia na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Wiedeńskiego, a także Dyplomację i Stosunki Konsularne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej marzeniem była praca w zagranicznych placówkach dyplomatycznych Polski, ale pasja do nauczania języków obcych sprawiła, że od lat pracuje w instytutach językowych jako lektor języka niemieckiego i korepetytor języka francuskiego. Będąc mamą dwójki niezwykle żywiołowych córek, najbardziej lubi grać z nimi w tenisa, chodzić na basen i oczywiście rozmawiać po niemiecku.


Beata Liebner-Pirga 

Magister filologii angielskiej (oraz filologii rosyjskiej). Nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, głównie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Na lekcjach łączy nowoczesne technologie ze sprawdzonymi tradycyjnymi metodami nauczania. Interesuje się psychologią oraz zdrowym odżywianiem. W wolnym czasie uwielbia spacerować z ukochanym Yorkiem oraz wędrować po bieszczadzkich szlakach. Mężatka, mama dwójki nastolatków.

Monika Czech

Dołączyła do grona nauczycieli Academii we wrześniu. Ukończyła KPU w Krośnie na kierunku filologia angielska, następnie szlifowała tenże język na Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi – oddział  w Tarnowie, na kierunku język angielski w biznesie. Oprócz zamiłowania do języka angielskiego, lubi uczyć się innych języków obcych, aktualnie próbuje swoich sił w języku hiszpańskim. Na co dzień prowadzi przedszkole językowe i stara się zaszczepić zamiłowanie do języków u najmłodszych. Fanka teleturniejów oraz gier planszowych. 


Marta Maksym 

Absolwentka filologii angielskiej  w specjalizacji nauczycielskiej. Lektor w KPU i  Academii. Egzaminator egzaminu ósmoklasisty. Prowadzi kursy dla dzieci i młodzieży, w tym kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge YLE. Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się na łączeniu nowoczesnej i tradycyjnej metodyki nauczania języków obcych. W wolnych chwilach wsiada na rower lub gotuje coś pysznego.

Justyna Mularska-Rusyn

Jest magistrem filologii angielskiej oraz oligofrenopedagogiem. Specjalizuje się w języku angielskim technicznym z zakresu mechaniki i teleinformatyki. Uwielbia współpracować zarówno
z młodzieżą, jak i z najmłodszymi uczniami.
W wolnym czasie śpiewa i gra na gitarze.


Beata Munia

Ukończyła studia licencjackie w zakresie nauk humanistycznych na kierunku  Filologia Angielska (specjalność nauczycielska) w PWSZ w Krośnie. Tytuł magistra na wydziale Filologia Angielska obroniła w 2018 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pracuje w Karpackiej Państwowej Uczelni oraz w Katolickiej Szkole Podstawowej. Od 2018 roku współpracuje z Academia jako lektor na kursach językowych. Zainteresowania to: podróże, szczególnie motocyklowe, książki w szczególności biografie. 

Elżbieta Pawlik 

Absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, lektor Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, tłumacz przysięgły. Ciągle poszerza swoją wiedzę w zakresie nauczania języka angielskiego w biznesie. W wolnym czasie lubi spacery i upiększać swój ogród.


Sebastian Staroń

Absolwent filologii angielskiej, pedagogiki oraz studiów podyplomowych z edukacji dla bezpieczeństwa. Nauczyciel szkoły podstawowej i liceum. Lubi bieganie i piłkę nożną. Interesuje się ekonomią i majsterkowaniem.

Magdalena Szymańska

Magister filologii angielskiej. Nauczyciel języka angielskiego
z wieloletnim doświadczeniem w pracy z różnymi grupami wiekowymi, zwłaszcza z młodzieżą. Interesuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii w edukacji. Lubi dzielić się doświadczeniem oraz czerpać wiedzę od innych nauczycieli. 


Sylwia Widota-Brońska

fbt

Lektor języka angielskiego w Studium Języków Obcych
w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. Prowadzi zajęcia lektoratowe z języka angielskiego ogólnego i specjalistycznego ze studentami na różnych poziomach zaawansowania. W wolnym czasie lubi podróżować, spędzać czas z rodziną oraz zajmować się ogrodem.

Maria Wodecka

Magister języka angielskiego. Od 7 lat aktywna zawodowo. Wielka fanka nauki nowych języków i gier komputerowych.