VII Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych „Badania, innowacje i pasje z perspektywy młodego naukowca” w PANS w Krośnie

28 maja 2024 roku odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych „Badania, innowacje i pasje z perspektywy młodego naukowca”, która uroczyście rozpoczęła się powitaniem uczestników przez Rektora Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie, dr hab. Zbigniewa Barabasza, prof. PANS. Na wstępie, zgromadzonych przywitał również dr hab. Piotr Łopatkiewicz, prof. PANS, który wygłosił wykład inauguracyjny pt. „Profesor Jacek Łopacki (1620-1702)” Krośnianin” w elicie społecznej i intelektualnej Krakowa drugiej połowy XVII wieku. Wydarzenie to, odbywające się w atmosferze akademickiego entuzjazmu, od razu wzbudziło zainteresowanie wszystkich uczestników.

Konferencja została zorganizowana w ramach dwóch paneli dyskusyjnych, które pokazały dużą różnorodność zainteresowań wśród młodych naukowców, od ekonomii i zarządzania, marketingu i prawa po medycynę, sztukę czy budownictwo.

W ramach konferencji czynny udział brali studenci wchodzący w skład Kół Naukowych kierunku Zarządzanie:

  • Koła Naukowego „Temida”, którego opiekunem jest dr Anna Słowik-Cieklińska,
  • Koła Naukowego „Organizacji i Zarządzania”, którego opiekunem jest dr Liliana Mierzwińska,
  • Koła Naukowego „Finansów”, którego opiekunem jest dr hab. Łukasz Furman, prof. PANS.

W Panelu II zaprezentowali swoje referaty:

  • Kinga Szubra – „Strategie oszczędzania i inwestowania studentów”, która reprezentowała SKN „Organizacji i Zarządzania”,
  • Zuzanna Jagieła oraz Jessica Orzechowska – „Zastosowanie koncepcji employer brandingu wewnętrznego w działalności PGNiG Technologie S.A.”, które reprezentowały SKN „Organizacji i Zarządzania”,
  • Łukasz Szerląg – „Wpływ pandemii COVID-19 na sytuację finansową jednostki gospodarczej PGZKJASIEL sp. z o.o. w latach 2019-2022”, który reprezentował SKN „Finansów”.
  • Gabriela Płodzień i Sylwia Nowak -,, Oddziaływanie social mediów na zdrowie psychiczne i jakość życia”, reprezentując ISKN ”Temida”.
  • Natalia Szewczyk i Bernadeta Turczyn- ,,Dezinformacja jako narzędzie manipulacji w social mediach”, reprezentując ISKN ”Temida”.
  • Beata Rogaczewska -,, Jak rozrywka i kultura jest wykorzystywana do rozpowszechniania dezinformacji?”, reprezentując ISKN  ”Temida ” 

Beata Rogaczewska zdobyła drugie miejsce za wygłoszenie najlepszego referatu podczas konferencji.

Gratulujemy!!

Konferencja była pełna inspirujących wystąpień i stanowiła doskonałą platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń między młodymi naukowcami, co potwierdza jej wielkie znaczenie dla rozwoju naukowego uczestników.

Tekst: Natalia Szewczyk i Bernadeta Turczyn

Zdjęcia: dr Anna Słowik- Cieklińska