PODSUMOWANIE DZIAŁALNOŚCI KOŁA NAUKOWEGO ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA 2023/2024

Rok akademicki 2023/2024 był intensywny dla Koła Naukowego Organizacji i Zarządzania.

W grudniu Członkowie Koła Naukowego Organizacji i Zarządzania wraz z innymi kołami naukowymi zaangażowali się w zbiórkę na Schronisko dla Zwierząt „Wesoły Kundelek” w Lesku.

13 stycznia 2024 roku Jessica Orzechowska wraz z Gabrielą Płodzień wzięły udział w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. „Problemy systemu edukacji i nauki. Aspekty prawne, polityczne, ekonomiczne i społeczne”. Przedstawiły wyniki swoich badań na temat:
„Kapitał ludzki gotowy do zmian- możliwości wsparcia systemów kształcenia i szkolenia z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2121-2027”

16 lutego 2024 roku Członkowie Koła Naukowego Organizacji i Zarządzania wraz z Interdyscyplinarnym Studenckim Kołem Naukowym „Temida” zorganizowali „Pokój zagadek”, w którym uczniowie szkół ponadpodstawowych zmierzyli się z ekonomicznymi potyczkami logicznymi. Pokoje zagadek zostały zorganizowane w ramach przedsięwzięcia „Zdobywaj doświadczenie i umiejętności z KPU w Krośnie” w ramach projektu „Kreujemy+ Rozwijamy+ Ożywiamy+ Stymulujemy+ Nakreślamy+ Odmieniamy = KROSNO”, realizowanego w ramach Programu Rozwój Lokalny, współfinansowanego w 85% ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

8 marca 2024 roku, podczas XI Targów Pracy, członkowie Koła Naukowego Zarządzania wraz z Interdyscyplinarnym Studenckim Kołem Naukowym „Temida” aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu, dyżurując na stoisku promocyjnym kierunku Zarządzanie. Ich obecność przybliżyła odwiedzającym specyfikę i zalety studiowania tego kierunku.

15 marca 2024 roku Jessica Orzechowska oraz Gabriela Płodzień wzięły udział w XXI Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej „Od badań do rozwiązań. Nauki społeczne wobec kryzysów i nierówności w XXI wieku” organizowanej przez Uniwersytet Wrocławski. Przedstawiły tam wyniki swoich badań  na temat: ” Możliwości wspierania integracji społeczno-gospodarczej obywateli państw trzecich w programie Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027″

19 marca 2024 roku odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Kół Naukowych i Organizacji Studenckich „Wyzwania współczesnego świata” organizowana przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych we Włocławku.
– Zuzanna Jagieła wygłosiła referat pt. ” Działania w obszarze marketingu personalnego w percepcji pracowników PGNiG Technologie S.A. w Krośnie”,
– Kinga Szubra przedstawiła wyniki swoich badań ankietowych pt.:” Wybrane aspekty zarządzania finansami osobistymi studentów”
– Jessica Orzechowska i Gabriela Płodzień przedstawiły referat pt. ” Regionalne instrumenty wsparcia rozwoju przemysłu 4.0 w woj. podkarpackim”

22 – 23 maja 2024 roku w Kielnarowej odbyła się XV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pod tytułem „Nauka i pasja kluczem do sukcesu”
– Zuzanna Jagieła w panelu „Innowacje w ekonomii i zarządzaniu” wygłosiła referat pt. „Komunikacja wewnętrzna i relacje wewnątrzorganizacyjne w opinii pracowników PGNiG Technologie S.A.” 
– Kinga Szubra w tym samym panelu wygłosiła referat pt. „Świadomość finansowa studentów w świetle badań ankietowych” 
– Gabriela Płodzień i Sylwia Nowak z kierunku w panelu „Innowacje w ekonomii i zarządzaniu” przedstawiły referat pt. „Rola leasingu w wspieraniu rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw”

24 maja 2024 roku odbyła się Ogólnopolska Konferencja Studencko-Doktorancka organizowana w ramach XXXIII Tygodnia Ekonomicznego KUL, w której
– Zuzanna Jagieła oraz Jessica Orzechowska wygłosiły referat pod tytułem „Ocena zadowolenia z pracy i możliwość rozwoju pracowników PGNIG Technologie S.A. w świetle badań ankietowanych”
– Kinga Szubra wygłosiła referat pod tytułem „Aspiracje finansowe studentów w świetle badań ankietowych”

28 maja 2024 roku w murach naszej uczelni odbyła się VII Ogólnopolska Konferencja Kół Naukowych „Badania, innowacje i pasje z perspektywy młodego naukowca”. Podczas tego wydarzenia
– Zuzanna Jagieła oraz Jessica Orzechowska wygłosiły referat pt.  „Zastosowanie koncepcji employer brandingu wewnętrznego w działalności PGNiG Technologie S.A.”
– Kinga Szubra omówiła „Strategie oszczędzania i inwestowania studentów”.

A już po wakacjach, 9 września Zuzanna Jagieła wystąpi na XI Konferencji Studenckich i Doktoranckich Kół Naukowych oraz pasjonatów nauki nt. „Nauka i sztuka młodych wobec wyzwań współczesnego świata” organizowanej przez Uniwersytet w Siedlcach z referatem pt.” Możliwości zastosowania oceny pracowniczej w przedsiębiorstwie na przykładzie PGNiG Technologie S. A w Krośnie” . Wyniki jej badań zostaną opublikowane w monografii pokonferencyjnej.

Opiekunem Naukowego Koła Organizacji i Zarządzania jest doktor Liliana Mierzwińska.

Autor sprawozdania: Kinga Szubra studentka II roku kierunku Zarządzanie I stopnia oraz Zuzanna Jagieła studentka I roku kierunku Zarządzanie II stopnia