Szlachetna Paczka z KPU w Krośnie

Grudzień to czas przemyśleń, chwil zatrzymania się nad sobą, czy inną osobą. Nasi studenci w tym świątecznym miesiącu postanowili po raz drugi, razem z uczelnią włączyć się w akcję Szlachetne Paczka.

Organizatorami całej akcji była Rada Samorządu Studenckiego i Studenckie Koła Naukowe, które wybrały razem rodzinę dla której w tym roku przygotowaliśmy paczkę.

Rodzina, którą wybraliśmy to samotny Pan Andrzej, który z powodu sytuacji zdrowotnej nie ma zapewnionych podstawowych potrzeb dnia codziennego. Organizacjom studenckim udało się zakupić: pościel, odzież, obuwie, poszwy, kuchenkę gazową, stroik świąteczny, zestaw garnków, paczki żywności i środków higienicznych.

Jednak nie tylko Studenckie Koła Naukowe włączyły się w akcję. Do Szlachetnej Paczki z naszą uczelniom mógł dołączyć każdy student, pracownik, przyjaciel. Dzięki nim udało nam się uzbierać 680 złotych, za które zakupiliśmy środki czystości i żywność trwałą.

Każdemu darczyńcy dziękujemy za dołączenie do tej pięknej inicjatywy. Dzięki temu, że połączyliśmy siły mogliśmy pomóc potrzebującej osobie.

12 grudnia, reprezentanci Studenckich Kół Naukowych i Rady Samorządu Studenckiego zebrali wszystkie zakupy w jednym miejscu i zaczęli pakować paczki, tak aby były gotowe do dostarczenia.

W związku z sytuacją epidemiczną paczkę do Pana Andrzeja mogło zawieźć tylko kilku studentów, pomogli nam też strażacy działający przy krośnieńskim sztabie Szlachetnej Paczki.

Moment dostarczenia paczki, był podkreśleniem tego, że warto pomagać. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc potrzebującej osobie w tym świątecznym czasie. Po przekazaniu wszystkich paczek, nie musieliśmy długo czekać żeby wspólnie stwierdzić, że za rok też chcemy komuś pomóc w tej pięknej akcji.

Zachęcamy do obejrzenia filmu z finału: https://fb.watch/2lEiHaP4Fv/

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna. Warto pomagać!