Egzaminy dla dzieci

YLE – Young Learners English Tests to propozycja Uniwersytetu Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages) dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Zdany egzamin stanowi niezastąpioną motywację w początkowym okresie nauki języka. Oferowany na trzech poziomach zaawansowania: Starters, Movers i Flyers.     

Cambridge Starters to egzamin na pierwszym poziomie zaawansowania przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Dzieci te na ogół mają za sobą rok (lub około 100 godzin) nauki angielskiego i powinny znać i umieć używać około 300 słów.
Cambridge Movers to egzamin na drugim poziomie zaawansowania przeznaczony dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Dzieci te mają zazwyczaj za sobą trzy lata (lub około 175 godzin) nauki angielskiego i powinny znać około 600 słów.
Cambridge Flyers to egzamin na trzecim poziomie zaawansowania przeznaczony dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat, które uczą się angielskiego od pewnego czasu (np. mają za sobą około 250 godzin nauki) i posiadają znajomość języka określoną przez Radę Europy jako poziom Waystage (podstawowy). Jest to poziom odpowiadający egzaminowi KET. Dzieci powinny znać około 1000 słów.

Więcej o egzaminach dla dzieci