„Międzynarodowy Tydzień Symulacji w Opiece Zdrowotnej”
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu pod nazwą
„Społeczna odpowiedzialność nauki II”
Celem realizacji projektu jest zorganizowanie w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie „Międzynarodowego Tygodnia Symulacji w Opiece Zdrowotnej”. Celem planowanego wydarzenia jest promowanie symulacji medycznej jako innowacyjnej oraz skutecznej metody doskonalenia podyplomowego kadr medycznych. Obecnie, symulacja to dynamicznie rozwijająca się metoda kształcenia wykorzystująca wysoko zaawansowany technologicznie i informatycznie sprzęt. Głównym jej celem, jako metody kształcenia, jest poprawa jakości opieki i zapewnienie bezpieczeństwa pacjenta.
Organizacja warsztatów skierowana do Ratowników Medycznych, Strażaków i Policjantów krośnieńskich oddziałów jest doskonała okazją do zapoznania się przez nich z symulacją medyczną, jako formy doskonalenia zawodowego, gdzie w bezpiecznych warunkach można szlifować umiejętności praktyczne wykorzystywane na co dzień w pracy.
W strukturach CSM PANS istnieje możliwość organizacji warsztatów dotyczących doskonalenia umiejętności praktycznych. Co więcej, z uwagi na posiadanie w strukturach CSM PANS sal umiejętności położniczych oraz sali porodowej wysokiej wierności, planowane jest również przeprowadzone warsztatów z udziałem zaproszonych uczestników z umiejętności przyjmowania porodów.
Wszystkie warsztaty będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę akademicką PANS.
Efektem wyżej wymienionych działań będzie podniesienie jakości opieki przedszpitalnej, co w rezultacie przełoży się na bezpieczeństwo całej krośnieńskiej społeczności, a jest to skutek iście niewymierny.
Data podpisania umowy: 24.10.2023 r.
Termin realizacji projektu: 1.12.2023 r. – 30.11.2024 r.
Przyznane środki: 100 000,00 zł