Archive for marzec, 2025

Udany występ zawodniczek z Krosna w półfinale Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu kobiet w Lublinie

Dnia 24-26 stycznia 2025r. w Lublinie odbył się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet. Nasza drużyna po udanym występie w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie zakwalifikowała się do dalszego etapu, który miał miejsce w Lublinie. Rozgrywki odbywały się na Hali Sportowo-Widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz na Hali sportowej CSR Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Nasze Panie trafiły do grupy B, gdzie rywalizowały z takimi uczelniami jak:

  • Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie,
  • Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie,
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu.

Po zaciętej rywalizacji PANS Krosno zajmowało trzecie miejsce w grupie i walczyło o XI miejsce z Uniwersytetem Wrocławskim. Niestety przeciwnik w tym spotkaniu okazał się lepszy i ostatecznie drużyna PANS Krosno zajęła XII miejsce. Jest to bardzo dobry wynik, który niesie nadzieje na dobre występy w przyszłym roku. Gratulujemy całej drużynie oraz dziękujemy za godne reprezentowanie naszej uczelni.

Gratulujemy również pozostałym uczestnikom rozgrywek i dziękujemy za zdrową rywalizację.

Skład drużyny PANS Krosno: Eliza Biłas, Beata Rogaczewska, Joanna Kocur, Aleksandra Fornal, Dominika Wiewiórska, Katarzyna Kuliga, Małgorzata Podkalicka, Julia Morajko, Julia Turek, Emilia Bożek.

Tekst: Beata Rogaczewska

Fotorelacja: Emilia Bożek

Udział w rozprawie sądowej

W dniu 16 stycznia 2025 roku  Studenci II roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego uczestniczyli w rozprawie sądowej, której przewodził sędzia Artur Lipiński – wykładowca na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Państwowej Akademii Nauk Społecznych w Krośnie.

Rozprawa sądowej dotyczyła sprawy o zabójstwo. Artur Lipiński to prawnik, sędzia oraz osobowość medialna. Aktualnie pracuje jako sędzia w Sądzie Okręgowym w Krośnie, a od 2005 roku jest jego rzecznikiem prasowym. W latach 2008-2011 występował w roli głównej serialu „Sąd rodzinny”, gdzie jako sędzia przewodniczący wydawał orzeczenia i przewodniczył posiedzeniom sądu.

Uczestnictwo w tak poważnym i złożonym postępowaniu było nie tylko cennym doświadczeniem dydaktycznym, ale również szansą na lepsze zrozumienie pracy wymiaru sprawiedliwości.

Rozprawa była świetną okazją do poznania roli sędziego, prokuratora, obrońcy oraz świadków w procesie karnym. Studenci mieli możliwość obserwowania wystąpień wszystkich uczestników  stron postępowania . Uczestnictwo w rozprawie to idealna okazja na uzupełnienie wiedzy  zdobywanej podczas zajęć na uczelni i zestawienie jej z praktyką sądową.

Tekst i zdjęcia: Honorata Ceglarz, studentka BW II