Sukcesy naszych siatkarek na plaży

Nasze siatkarki odniosły duży sukces docierając do Finału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, które odbyły się w ostatnich dniach 16-19 czerwca 2024′ w Warszawie.

Jednak droga do sukcesu zaczęła się już ponad miesiąc temu, na Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia. Dokładnie 7 maja trzy pary siatkarek udały się do Kielnarowej by wziąć udział w wojewódzkim etapie rozgrywek. Wszystkie 3 pary bardzo dobrze się spisały i wszystkie nasze studentki wywalczyły awans do turnieju Półfinałowego AMP w Lublinie:  

  • I miejsce – PANS II Wiktoria Wosiewicz/ Karolina Legień
  • II miejsce – PANS I Amelia Bogdanowicz/ Aleksandra Hochołowska 
  • IV miejsce – PANS III Julia Szczelokowa/ Małgorzata Kuczyńska

Na Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia nie mogło zabraknąć również naszych studentów, którzy udali się do Rzeszowa gdzie również wywalczyli awans do turnieju Półfinałowego AMP w Lublinie. Dwie reprezentujące naszą Uczelnię pary mężczyzn to:

  • PANS I Łukasz Ogonowski/ Konrad Kundera 
  • PANS II Miłosz Iszczuk/ Jakub Gębarzewski.

Teraz kilka dni treningów i jesteśmy gotowi na Lublin. W międzyczasie zdobywamy Wicemistrzostwo Akademickich Mistrzostw Polski kobiet w siatkówce halowej.🥈

3-4.06.2024 Lublin 

Poniedziałek 3.06 wyjechaliśmy o 14:30 z Krosna by po małych przygodach w trasie i zawracaniu na autostradzie dojechać na miejsce o 18:30 prosto na wyryfikacje zawodników. Teraz już tylko kilka formalności, odprawa techniczna, losowanie par z którymi przyjdzie nam się mierzyć kolejnego dnia, wieczorny odpoczynek w hotelu i GRAMY 

4.06.2024 – WTOREK 

Dzień zaczęliśmy o godzinie 7:30 dopakowaliśmy walizki, zjedliśmy pyszne śniadanie w hotelu i ruszyliśmy. 

9:30 zameldowaliśmy się na boiskach, pierwszy mecz zaczęły  Jula z Gosią przeciwko dziewczynom z URz. Mecz zakończył się zwycięstwem Naszych dziewczyn tym samym Nasza druga para Wiktoria z Karoliną poznały  już swoich przeciwników. Czas na bratobójczy pojedynek. Dziewczyny w świetnych nastrojach pod groźnie wyglądającymi chmurami burzowymi zaczęły  mecz. Po bardzo wyrównanym pojedynku Wiktoria z Karoliną wychodzą zwycięsko tym samym pozostaje im już tylko jeden mecz dzielący ich od awansu na finał. Gosia z Jula walczyły dalej i i tuż przed burzą podjęły  się 3 meczu w którym niestety musiały  uznać wyższość rywalek i zakończyć turniej w Lublinie nie uzyskując awansu do dalszego etapu.

Czas na Wiktorię i Karolinę, dziewczyny wybiegły na boisko i niedługo po pierwszym gwizdku zaczęło  padać, a potem z minuty na minutę przyszła  jeszcze większa burza która nie sprzyjała naszym dziewczynom i one również musiały  uznać wyższość rywalek w tym meczu oraz pogratulować im awansu do finału. Natomiast po burzy zawsze wychodzi słońce i naszym dziewczynom została już ostatnia szansa by walczyć o finał w Warszawie. Krótka przerwa spowodowana trudnymi warunkami pogodowymi uniemożliwiających dalszą grę – czas się ogrzać i zjeść obiad. Po około godzinnej przerwie siatkarki wybiegły już po raz ostatni na piasek. Rozegrały  mecz z parą Orzyłowska/ Nowak którą bardzo dobrze znają z parkietów 1. Ligowych boisk. Mecz bardzo wyrównany i pełen emocji, który Wiktoria z Karoliną wygrywają 2:0 (16:14,15:7). Mamy to‼️ jedziemy na finał w Warszawie! Po bardzo długim dniu, ponieważ dopiero o 17:30 nasze dziewczyny mogły cieszyć się z awansu.

W tym samym czasie nasze dwie pary męskie również walczyły o awans. Po zaciętej walce Miłosz z Kubą niestety przegrywają dwa mecze i muszą pożegnać się z awansem. Bardzo złe warunki pogodowe również niekorzystnie wpłynęły na chłopaków powodując więcej własnych błędów. Nasza druga para – Łukasz z Konradem wygrali swój pierwszy mecz po emocjonującym pojedynku 2-1 i czekali na kolejnych przeciwników. Niestety i w tym przypadku los się do chłopaków nie uśmiechnął i przegrali oni dwa kolejne mecze, również kończąc swoje zmagania w Półfinale. 

Bardzo gratulujemy Wiktorii i Karolinie awansu do Turnieju Finałowego AMP i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy natomiast wszystkim innym parą dziękujemy za dostarczenie nam wielu emocji i pokazaniu ducha walki oraz życzymy powodzenia na dalszej karierze sportowej. 

No i przyszedł czas na cel podróży…czyli Finał Akademickich Mistrzostw Polski!

W dniu 16.06 nasza ekipa w parze Wiktoria Wosiewicz/ Izabela Dąbrowska zameldowały się w Warszawie na turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Dziewczyny swoje zmagania zaczęły 17.06 o godzinie 9:50, niestety po zaciętej walce uległy swoim rywalkom 1-2 (-15, 13, -14). Kolejny mecz rozegrały o 15:40, niestety i tym razem rywalki okazały się lepsze i nasze dziewczyny przegrały 1-2 (19, -15, -7). Tym samym nasze dziewczyny musiały pożegnać się z turniejem i dalszą walka o wyższe miejsca. Bardzo gratulujemy naszym dziewczynom zajścia tak daleko i walki do samego końca!